Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Tilts uz nekurieni

20. gadsimta 30. gadu beigās tika uzsākta dzelzceļa līnijas Tukums–Kuldīga būve. Dzelzceļa satiksmes nodrošināšanai 1940. gadā tika uzsākta inženiera P. Pāvulāna projektētā tilta būve. Tomēr dzelzceļa līnija netika uzbūvēta un tilta tālākā būvniecība pārtraukta.
www.zudusilatvija.lv

 


"Tilts uz nekurieni" atgādina par kādreiz iecerēto Tukuma – Kuldīgas saursliežu dzelzceļa būvi, kas tika uzsākta jau Latvijas Republikas laikā 20. gadsimta 30. gadu beigās, inženieris P. Pavulāns. Taču cilvēku atmiņā tas iespiedies kā vācu kara laika piemiņas vieta, jo to mēģināja turpināt un pabeigt vācu vara 40. gados, taču nepabeidza. Dzelzceļa būvi pārtrauca Otrais pasaules karš, bet tilts kuru uzcēla nenojaukts palicis pļavas vidū līdz pat mūsdienām. Tas ir tilts, kas neved nekur.

2008. gadā tilts uz nekurieni iekļauts Eiropas kultūras mantojuma sarakstā "Neparastais kultūras mantojums".

Lai tiltu apskatītu, autotransportu aicinām novietot pie keramiķa Uģa Daiņa keramikas darbnīcas "Upmalnieki" ceļa otrā pusē un tad ļauties tilta apskatei. Pateicībā ar drošu auto novietošanu aicinām iegriezties arī keramikas darbnīcā iepazīties ar keramiķa veikumu.

Kontaktinfomācija
Sāti, Irlavas pagasts, Tukuma novads
visittukums.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu