Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Tiltiņš Vilhelms

Tiltiņš Vilhelms tiek uzbūvēts 19. gadsimta nogalē, tas šķērso kanālu, kas Līgatnes upi savieno ar dīķi pilsētas centrā, kā arī, tas bija ērtāks un ātrāks nokļūšanas veids līdz tuvumā esošajām Rīgaskalna klintīm. Tiltam ir dots šāds vārds, par godu Vilhelmam Mencendorfam.
lv.wikipedia.org

 

 

19. gadsimtā Līgatnē atradušies neskaitāmi tiltiņi pār Līgatnes upīti un daudzajiem papīrfabrikas kanāliem. Vairāki tiltiņi tika izmantoti kā pastaigu tiltiņi, pārejot pāri Līgatnes upei, varēja pastaigāties pa krāšņu parku un puķu dārzu. Tiltiņš „Vilhelms” šķērso kanālu, kas Līgatnes upi savieno ar dīķi pilsētas centrā. Pie tiltiņa ierīkotas pastaigu takas pa kurām iespējams uzkāpt Rīgaskalnā, kā arī nokļūt līdz tiltiņam Eugen (Eižens). Pa šīm takām iespējams nokļūt arī līdz Rīgaskalna alām.

Lielākai daļai tiltu tika doti Mecendorfu dzimtas pārstāvju cilvēku vārdi. Sākotnēji tiltiņš „Vilhelms” būvēts par godu Vilhelmam Mencendorfam. Tomēr tautā iegājies nosaukums „Vilhelmīne” – kas veidojies par godu krodzinieka sievai Vilhelmīnei. Šobrīd tiltiņi "Vilhelms" un "Eižens", kā arī pastaigu takas ir atjaunoti.
www.visitligatne.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu