Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Laipa pār Ogres upi

Krasta iela, Ogre

Vasaras sezonā pāri Ogres upei 100 m garumā tiek uzstādīta laipa, kas atdzīvina pagājušā gadsimta 20.–30. gadu peldu kūrorta gaisotni Ogrē. Laipa atrodas aptuveni tajā pašā vietā, kur agrāk jau atradusies laipa.

Tiek uzstādīta gada siltajā periodā, rudenī to demontē.
www.visitogre.lv


Koka laipas ir viena no vēsturiski nozīmīgākajām Ogres ainavas sastāvdaļām. Jaunā pontonu laipa Ogrē tika atklātas 2017. gada 4. maijā. Šīs idejas iniciators ir Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. “Mēs bieži meklējam Ogres pilsētas identitāti tur, kur tās nemaz nav. Ir jāatjauno vietas, ar kurām Ogre ir ierakstīta vēstures lapaspusēs. Viena no šīm vietām ir laipu pludmale, kura simbolizē ne tikai Ogri kā kūrortpilsētu, bet arī tiltu starp pagātni, šodienu un nākotni. Savulaik, iestājoties kūrortpilsētu asociācijā, mums nebija vīzijas, lai atdzimtu kā kūrorts. Šobrīd mums ir plāns, kā Ogrei atdzimt kā kūrortpilsētai,” savu ieceri pamato E. Helmanis.
 
Laipas kopējais garums ir apmēram 100 metri. Uz laipas viena posma, tas ir seši metri, vienlaicīgi atrasties drīkst četri cilvēki, par to tilta abās pusēs ir uzstādītas brīdinājuma zīmes.

Vēsturiski pirmās laipas Ogrē tika uzceltas jau 19. gadsimta otrajā pusē, jo Ogres kūrorta viesi vēlējās doties pastaigās arī Ogres upes otrā krastā – Pārogrē. Laipas arī izmantoja, lai uz tām sauļotos, sēdētu, stāvētu, vērojot gan dabas skatus, gan cilvēku pārpilnās peldētavas ikdienu. Pagājušā gadsimta 30. gados pie centra peldētavas laipām bija ierīkotas ūdens masāžas iekārtas jeb “attaukošanās ietaises”, kuras labprāt izmantoja gan paši ogrēnieši, gan pilsētas viesi. Ik gadu, beidzoties palu sezonai, , tās tika uzbūvētas, bet rudenī nojauktas, lai atkal uzceltu nākošajā pavasarī. Pēc arkveida gājēju tilta izbūves 1966. gadā laipas vairāk netika būvētas.
www.ogresnovads.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu