Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Ziedoņdārza strūklaka (Rīga)

Atklāts: 1939
Tēlnieks: Marta Lange
Arhitekts: Voldemārs Zaķis
Restaurēts: 2008. gadā
Atrodas: Ziedoņdārzs

20. gadsimta 30. gadu sākumā Marijas (tag. Aleksandra Čaka) un Artilērijas ielas krustojumā tika nojauktas kazarmas un noliktavu ēkas, un brīvajā teritorijā laika posmā no1936. līdz 1939. gadam izveidoja publisku parku. Nosaukumu – Ziedoņdārzs – deva un dārza projektu izstrādāja ainavu arhitekts, Rīgas pilsētas dārzu direktors Andrejs Zeidaks. Tā centrālo asi veido cilindrveidīgi cirptu Holandes liepu aleja, kuras perspektīvu noslēdz tēlnieces Martas Langes un arhitekta Voldemāra Zaķa veidotā strūklaka. Ar pārtraukumiem tā darbojās līdz 1987. gadam.

Strūklaka atsāka funkcionēt pēc 20 gadiem. 2008. gadā RPA „Rīgas dārzi un parki” sadarbībā ar SIA „Dommo” par Rīgas pašvaldības līdzekļiem atjaunoja strūklakas baseinu, hidrauliku un elektropadevi, restaurēja centrālo vāzi un uzstādīja četras jaunas granīta vardes, kā arī veica laukuma un rozārija labiekārtošanu.
www.rigaspieminekli.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu