Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Strūklaka pie Dzintaru koncertzāles

Krāšņa un atraktīva strūklaka 2009. gada maija pašā nogalē tika atklāta Jūrmalā, pie Dzintaru koncertzāles. Gliemežvāka formas strūklaku laukumā izvietotas sešas "pērles"– dažāda diametra gredzenos izkārtotas strūklu grupas, kuru centros jautri lēkā ar plūsmas slēdzi kontrolēta, lielāka diametra strūkla. Visa strūklu saime tiek kontrolēta un vadīta ar sešiem sūkņiem un speciāli izstrādātu vadības programmu. Strūklaka bagātīgi izgaismota ar LED prožektoriem, kas vakara tumšajās stundās rada īpaši greznu noskaņu.

Strūklaka izbūvēta apkārtējo ielu rekonstrukcijas ietvaros, tās pasūtītājs ir Jūrmalas dome. Strūklakas hidrotehniskās daļas projekts, konsultējoties ar Akvedukts speciālistiem, izstrādāts uzņēmuma Halcrow Group Limited Latvijas filiālē. Strūklakas izbūvē izmantotas Vācijas uzņēmuma OASE profesionālās strūklaku tehnoloģijas, atsevišķi mezgli un iekārtas speciāli šai strūklaki konstruēti un izgatavoti Latvijā. Strūklakas tehnoloģisko iekārtu montāžas, regulācijas un programmēšanas darbus veica kompānijas Teklat speciālisti, būvniecības un labiekārtošanas darbi tika veikti kompānijas Binders virsuzraudzībā.

Pēc tehnoloģiskā iedalījuma šī ir "sausā tipa" strūklaka, jo nav redzams atklāts strūklakas baseins. Rezervuārs ar tilpumu 4,5m3 izvietots zem zemes, tajā ūdens no strūklakas ieplūst atpakaļ, tiek mehāniski attīrīts un ar sūkņiem atkal padots uz strūklaku. Arī sūkņu telpa un strūklakas vadības un kontroles mezgls ir izvietoti zem zemes.
www.akvedukts.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu