Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Strūklaka "AKA"

Strūklaka Dobelē, Tirgus laukumā

2011. gadā Dobeles tirgus laukuma rekonstrukcijas ietvaros izbūvētas divas strūklakas. Laukuma segumā iebūvēta sausā strūklaka ar 8 izplūdes punktiem. Izmantoti strūklaku uzgaļi ar aerācijas efektu, kas tumšajā laikā tiek izgaismoti ar krāsainiem LED prožektoriem. Strūklakā cirkulējošā ūdens apjoms ~50 m3/h. Tehniskā projekta autors – Engineering Union, izbūves darbus veica kompānija Igate. Tehnoloģiskais aprīkojums un tehnoloģiskā projekta konsultācijas – Akvedukts.

Strūklaka Aka.  Strūklakas dizains un izbūve – Ivara Šļivkas birojs & Platpirs. Tehnoloģiskais risinājums – Akvedukts.
www.akvedukts.lv

 

 

Strūklaka "AKA" atrodas rekonstruētajā, vēsturiskajā Dobeles tirgus laikumā.

Rekonstrukcijas projekta iecere pieder Kuldīgas arhitektu kompānijai SIA "Darbnīca A projekti", autoriem Aldim un Anitai Orniņiem, kas lika akcentu uz vēsturiskā centra autentiskuma saglabāšanu. Tapušais projekts atgrieza tirgus laukumam tā sākotnējo izskatu un pielietojumu.

Esam ieguvuši jaunu tūrisma produktu – daudzfunkcionālu tirgus laukumu, kas ir piemērots vietējo iedzīvotāju un tūristu atpūtai, komfortam, citu vēsturiskā centra objektu brīvai aplūkošanai.

Laukuma seguma pamatā ir Latvijas šķeltais un apaļais laukakmens. Orientējoši vēsturiskajā ūdens ņemšanas akas vietā uzslējās 4,7 m augsta strūklaka "AKA", kas ir arī dzeramā ūdens ņemšanas vieta.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu