Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Skulptūra-strūklaka "Meitene ar ūdens krūzi" (1957)

Līvijas Rezevskas veidotā skulptūra – meitene ar krūzi rokās uz postamenta pie taisnstūra formas baseina 1905. gada parkā atrodas kopš 20. gadsimta piecdesmitajiem gadiem. Tas savulaik bija pirmais no Rezevskas tēlniecības darbiem, kas atrada vietu Kuldīgas parkos un apstādījumos. Kuldīdznieki skulptūru iesaukuši par Anniņu.

Strūklaka ar baseinu un podestu ir pilnībā atjaunota, sakārtota teritorija ap strūklaku, aprīkota ar jauniem soliņiem, atkritumu urnām un krāšņiem apstādījumiem, ierīkots papildu apgaismojums.

 

 

Līvija Rezevska ir radījusi vairāk nekā 200 darbu granītā, bronzā un šamotā. Liela daļa darbu ir parka skulptūras un memoriālie pieminekļi. Kuldīgas skulptūru dārzs ar 22 skulptūrām ir viens no viņas mūža lielākajiem devumiem. Kuldīgā atrodas vēl citi meistares darbi: piemineklis revolucionāriem un piemineklis-strūklaka “Meitene ar ūdens krūzi” 1905. gada parkā, piemineklis 1919. gada terora upuriem tā sauktajā Gotlība sētā. Brīvdabā viņas mākslas darbi aplūkojami Annas kapos, 1905. gada un Estrādes parkā, bet mazās formas darbi – L. Rezevskas izstāžu zālē, Mucenieku ielā 19.
visitkuldiga.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu