Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Kronvalda parka strūklaka

Kronvalda parka strūklaka atrodas Rīgā, Kronvalda parkā pie Kongresu nama un ir lielākā Rīgas strūklaka. To veido 120 sprauslas 10 mm diametrā un centrālā sprausla, kuras diametrs ir 75 mm. No šīs strūklakas ūdens spēj pacelties pat 5 metru augstumā, turklāt šī ir pati jaunākā strūklaka – tā ierīkota 1999. gadā līdz ar pazemes autostāvvietas būvniecību. Arī pirms tam šeit atradās strūklaka, kura gan bija morāli novecojusi, jo tika būvēta 1982. gadā, kad cēla Kongresu namu.

2016. gada 8. jūnijā tika atklāta Kronvalda parka strūklakas modernizētā versija. Strūklaka aprīkota ar interaktīvu iekārtu, kas turpmāk ļauj ikvienam garāmgājējam kļūt par strūklakas "diriģentu", vadīt ūdens plūsmu, tai pat nepieskaroties. Strūklaka pārveidota, lai priecētu pilsētas iedzīvotājus un viesus, kā arī veicinātu labiekārtotas pilsētvides izveidi.

 

2000. gadā tika palaista darbībā lielākā Latvijas strūklaka. Vienlaicīgi ar šīs strūklakas būvniecību "Akvedukts" oficiāli atklāj vēl vienu nozari savā darbībā - profesionālu strūklaku hidrotehniskie aprēķini, tāmes izstrāde un materiālu piegāde. Strūklaka Kronvalda parkā ietver sevī 120 ūdens strūklas ar diametru 10mm, centrālo strūklu ar diametru 75mm (maksimālais augstums 5m), 124 zemūdens apgaismojuma prožektorus ar 3 krāsu spuldzēm katrā, kas spēj radīt 7 atsevišķus krāsu toņus.

 

Strūklu augstums un apgaismojuma maiņa tiek organizēta ar speciālas programmas palīdzību. Ūdens cirkulāciju nodrošina 6 sūkņi. Strūklakas dizaina autors – arhitektu birojs "5.iela", būvniecības darbi tika veikti kompānijas "Kalnozols" vadībā, hidrotehnisko darbu izpilde – SIA "San.Teh.Serviss", elektrotehnisko darbu izpilde – SIA "Spriegums". Strūklakas hidrotehniskie aprēķini, hidrotehniskais un elektrotehniskais projekts izstrādāti Vācijas rūpnīcā OASE.
www.akvedukts.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu