Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Digitālā strūklaka

Brīvības iela, Ogre

Vasaras laikā Brīvības ielas skvērā blakus ēkai “Pie zelta liepas” pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē strūklaku komplekss “Digitālais ūdens aizkars”, kā arī bradājamā strūklaka, kas īpaši patīk bērniem.

Digitālajā ūdens ekrānā iespējams vērot visdažādākos vizuālos tēlus un programmas, kas mainās, pielāgojot pilsētas noformējumam vai konkrētam pasākumam.  Strūklakas īpaši skaistas izskatās tumšajās vakara stundās, kad visā krāšņumā redzamas veidotās krāsas, tēli un zīmes. Strūklaka darbojas gada siltajā sezonā. 

 

Digitālais strūklaku ansamblis konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2018” ieguva 1. vietu nominācijā “Publiskā ārtelpa”.
www.visitogre.lv

 


Digitāla ūdens ekrāna un sausās strūklakas laukuma ansamblis ir daļa no Saieta laukuma labiekārtojuma projekta, ko Ogres novada pašvaldības uzdevumā 2016. – 2017. gadā izstrādāja SIA adpALPS arhitekti.

Saieta laukuma labiekārtošanas darbu pirmajā kārtā tika izbūvēta daļa no laukuma seguma un arī strūklaku ansamblis, kura pārbaude notika 2017. gada nogalē un pēc ieziemošanas pilnvērtīga darbība uzsākta 2018. gada vasaras sezonas sākumā. 4 metrus platais un 2.74 metrus augstais ūdens ekrāns ir vienīgais brīvā dabā uzstādītais ūdens ekrāns Baltijas valstīs. 100 atsevišķi kontrolējamas, brīvi krītošas ūdens strūklu grupas ekrānā rada visdažādākos ūdens attēlus – gan latvju rakstus un zīmes, gan dažādu formu figūras un tekstu. Blakus ūdens ekrānam izvietota sausā strūklaka bērnu rotaļām ar ūdens strūklām. Sausajā strūklakā izvietotas desmit, atsevišķi kontrolējamas vertikālas ūdens strūklas ar maksimālo augstumu 1 metrs. Strūklaku ansambļa izskats baudāms gan agrās rīta stundās, kad ūdens strūklās atspīd saules stari, gan dienas vidū, kad tam visapkārt ir bērni, taču viskošākās strūklakas kļūst tumšajās vakara stundās, kad tās izgaismojas dažādos toņos un mainīgos krāsu salikumos.
www.akvedukts.lv

 


Ogrē, Brīvības ielas skvērā blakus ēkai “Pie zelta liepas”, katru dienu no plkst. 8.00 līdz pusnaktij pilsētas iedzīvotājus un viesus priecē strūklaku komplekss “Digitālais ūdens aizkars”, kā arī bradājamā strūklaka, kas īpaši patiks mazākajiem strūklakas apmeklētājiem.

Strūklaka darbojas jau no 12 .maija. Saulainajās un siltajās pavasara dienās, mazie apmeklētāji jau steiguši strūklakas izmēģināt. Tomēr īpaši skaistas strūklakas izskatās tumšajās vakara stundās, kad visā krāšņumā redzamas krāsas, tēli, zīmes.

Digitālajā ūdens ekrānā iespējams vērot visdažādākos vizuālos tēlus un programmas, ko ir iespējams mainīt, pielāgojot pilsētas noformējumam vai pasākumam. Strūklaku darbību ietekmēs vēja ātrums, stipra vēja gadījumā strūklakas pielāgojas vai arī pavisam atslēdzas. Ūdens ekrāns pārtrauks savu darbību, kad vēja ātrums būs lielāks par 10 m/s, savukārt bradājamā strūklaka pati izslēgsies pie vēja ātruma, ka lielāks par 18 m/s.

Strūklakas “Digitālais ūdens aizkars” apdarē izmantotas bronzas plāksnes. Digitālais ūdens aizkars ir 4 metrus plata un 2,75 metrus augsta vertikāla, krītoša ūdens siena, kas veidota no atsevišķām, uz leju krītošām ūdens strūklām. Savukārt bradājamo strūklaku rotaļu laukumu veido 10 vertikālas, gludas formas strūklas, kuru maksimālais augstums ir 1 metrs. Abas strūklakas izgaismotas ar LED prožektoriem.

Strūklaku kompleksu "Digitālais ūdens aizkars" atklāja 2018.gadā. 2019.gadā Ogres digitālo strūklaku ansamblis (nominācijā "Ainava") tika iekļauts skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" finālistu vidū, kur ieguva 2.vietu, savukārt nominācijā "Publiskās ārtelpas objekts" digitālā strūklaka saņēma "Latvijas Būvniecības gada balvu 2018".
www.visitogre.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu