Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Zūru muiža

1954 www.zudusilatvija.lv

Muižas Kungu māja būvēta 19. gadsimta piecdesmitajos gados. Tomēr nevar pateikt, vai tā būvēta visa vienlaicīga, iespējams, ka kāda tās daļa nav nobeigta. Šī ēka saistās ar Berlīnes arhitekta Teodora Zeilera vārdu, kurš ieradies Latvijā 19. gs. vidū un apmeties uz dzīvi Kurzemē. Zūru kungu mājas centrālajā daļā, halle ar grieztām kāpnēm uz otro stāvu, muižas parka pusē veranda. Krāsns, griestu dekori, rozetes, dzegas – primitīvi rokoko stila veidojumi.

Pašreizējā muižas apbūve veidojusies 19. gs. 2. pusē. Kompleksa mūra saimniecības ēkas stallis, kūts, kalpu māja, klēts ar neogotisku dekoru zelmiņos, būvētas zonā pie pils. To vidū minama arī magazinas klēts ar tornīti, kuram arī fasāžu apdarē izmantoti neogotiski elementi.

No 1938. Līdz 1996. gadam te atradās Zūru Lauksaimniecības skola. 1996. gadā Zūru lauksaimniecības skolu slēdza.

Šobrīd ēka ir pivātīpašums un sliktā stāvoklī.

Parks
Pie kungu mājas ir parks (5,8 ha) ar 37 svešzemju koku un krūmu sugām. Parka dienvidu daļā atrodas baronu kapi, pie kuriem aug korķozoli.

 

Liepu aleja
Uz muižu ved skaista dubulto liepu aleja, kurai noteikts aizsargājams statuss.
wikimapia.org
www.visitventspils.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu