Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Zaubes viduslaiku pilsdrupas

Livonijas ordeņa īpašumā Zaube nonāca 13. gs., tika uzcelta pils, kas postīta Livonijas kara laikā un galīgi nopostīta zviedru un poļu cīņās 17. gs.
www.vietas.lv

 


Pils celšanas laiks nav zināms, bet uzskata, ka tā uzcelta jau 1257. gadā, tomēr tam nav dokumentētu avotu. Jurgenburgas pils bija viena no Gaujas koridora nocietinājuma joslām, kas veidotas aizsardzībai pret lietuviešu karaspēka iebrukumiem. Kopumā bija Ropažu – Mālpils – Nītaures – Zaubes – Skujenes ordeņpilis.  Pils bija tieši pakļauta Livonijas ordeņa landmaršaliem, kas rezidēja Siguldas pilī. Zināms, ka vēl 1691. gadā Jirgenburgas pilī notika vilkaču prāva.

Zaubes pils bija uzcelta no laukakmeņiem Dzirnavupes (Bērzupītes) labajā stāvkrastā pie Augšezera. Dienvidu pusē iepretim dzirnavu dīķim pacēlās četrstūrains pils tornis ar divus metrus biezām sienām un 5х6 metrus lietu iekštelpu. Pils pamati aizņēma 46-50х70 metrus lielu laukumu, tās dienvidaustrumu stūrī iekšpusē bija 24х8 metrus liela dzīvojamā ēka. Tagad nodrupušie pils mūri tikai vietām sasniedz pāris metru augstumu. Pils kalnā bijis iekārtots sporta laukums, kurš arī ir aizaudzis un nekopts.
manasvietas.blogspot.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu