Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Tiņģeres muižas pils

Tiņģeres muižas ēku, kas saglabājusies līdz mūsdienām, 1805. gadā cēlis Pēterburgas baņķieris Johans Bahs. No 19. gs. beigām līdz 1920. gada agrārreformai muiža bija Ostenzakenu (Osten–Sacken) dzimtas īpašums.

Pils ēka būvēta ar  klasicisma stila iezīmēm un kādreiz lepojusies ar ziemas dārzu labajā spārnā, vēl šobrīd pils apkārtnē var apskatīt muižas laika saimniecības ēku izkārtojumu, zirgu stalli, kalpu māju u.c.

Reizē ar jauno pils ēkas celtniecību ierīkots arī parks ar vairākiem savstarpēji saistītiem dīķiem, grotu, Mīlestības saliņu, mūra valni.

No 1927.–2008. gadam pils ēkā atradās Tiņģeres pamatskola.

Tiņģeres pilij ir savi nostāsti – par daiļo istabeni Mariannu, kuru iemīlējis barons, un vēl citi, ko var uzzināt apmeklējot pili.

Šobrīd pils ēkā atrodas Īves pagasta pārvalde, Tiņģeres kultūras nams ar izstāžu zāli, Īves bibliotēka, Ķurbes evaņģēliski luteriskās draudzes kapela, pasts. Apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar pils vēsturi, izstaigāt pils parku, iepazīties ar Īves pagasta vēsturisko liecību krātuvi, kas aizvien tiek paplašināta, pašiem darboties Radošo amatu un mākslas studijā un paviesoties pils pagrabos baudot kalpu dzīves atmosfēru.

Pēdējos gados popularitāti guvusi Tiņģeres pils balle 19. gadsimta noskaņās, arī tu vari paspēt uz balli pilī - nākamā būs janvārī. Piesakies jau laikus un sāc darināt smalku balles kleitu pēc 19. gadsimta modes, kungiem jādomā par uzvalku. Šajā ballē viss notiek, kā jau pils ballē – iepazīšanās ar baronkungu, polonēze, šampanietis, sarunas par medībām un smalko modi pie kafejas tases, dejas un citas pilsļaudīm cienīgas izrīcības.

Pilī notiek arī Tiņģeres dienas. Kā jau kurzemnieki - svin trīs dienas pēc kārtas ar koncertiem, teātri, sporta aktivitātēm, radošajām darbnīcām, mākslinieku plenēru, rokdarbnieču saietu un citām interesantām lietām.

Cenas
Gida pakalpojumi  – sākot no 7 €
Pils lielās zāles noma – 7,11 €/h vai 42,69 €/diennaktī + PVN
Mazās zāles noma – 4,27 €/h vai 21,34 €/diennaktī + PVN

Pakalpojumi un īpašie piedāvājumi

Kalpu maltīte pils pagrabos (ar iepriekšēju pieteikšanos) – 3,50 €
Kāzu programma (ar iepriekšēju pieteikšanos) – 30,00 - 50,00 €
Nodarbības Radošo amatu un mākslas studijā (gleznošana, zīmēšana, grafikas tehnikas, aušana (grupām līdz 6 cilvēkiem) – sākot no 1,50 € no personas (par materiāliem)

Tiņģeres muiža, Tinģere, Īves pagasts, Talsu novads
+371 63254055, 26324662
ive.parvalde@talsi.lv
www.talsitourism.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu