Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Smuku muiža

Smuku muižā ikviens būs gaidīts viesis. Tā atrodas 103 km attālumā no Rīgas un 122 km attālumā no Liepājas. Brauciet un baudiet bezrūpīgu atpūtu, ļaujot Smuku muižas personālam parūpēties par jums!

Svinību zālē "Zirgu stallis" ir iekārtota plaša banketu zāle (316 m2), kuru iespējams sadalīt, piemērojot to cilvēku skaitam (līdz 200). Pa zāles logiem paveras skaists skats uz plašo Smuku muižas teritoriju. Zāle iekārtota senatnīgā stilā un ir piemērota kāzu svinību organizēšanai.

Smuku muiža
Pārslas, Remtes pagasts, Brocēnu novads, LV-3871
 
Pārvaldniece Jūlija Aleksandroviča-Kulibaba
Kontakttālrunis: + 371 27 33 88 54 (00:00 24:00)

Mēs esam atvērti 00:00 24:00 TIKAI PĒC IEPRIEKŠĒJA PASŪTĪJUMA.

smukumuiza@inbox.lv
info@smukumuiza.lv
www.smukumuiza.lv

 


Vārds Scmucken vācu valodā nozīmē greznumlieta vai rota. Latviski pareizi būtu muižas nosaukumu tulkot kā skaists, daiļš. Atsevišķos vēstures avotos muižas nosaukumam ir dažādas modifikācijas (Smukas, Smuķu, Smukās, Skaistas). Savukārt krievu valodas versijā tiek izmantots tiešs vāciskā nosaukuma pārlikums krievu alfabētā.

Precīzs Smuku muižas izveidošanas gads nav zināms, bet tā rakstos pirmo reizi minēta 1576. gadā kā Jaunpils muižas pusmuiža, kuru savā īpašumā pēc Dobeles komtūrijas sadalīšanas un pēc 16 gadus ilga konfliktu ar tā laika komturu Gothardu Ketleru iegūst Matiass (Tīss) fon der Reke (Von der Recke).
Vairāk par muižas vēsturi: www.smukumuiza.lv

 

2004. gadā Smuku muižas vēsturisko centru iegādājas pašreizējie īpašnieki – SIA „Smuku Muiža".

No kādreizējās Smuku muižas ir saglabājušās tikai divas ēkas: kalpu klēts un dzīvojamā māja, pārējo ēku vietā ir ar krūmiem un kokiem aizaugušas drupas. Atjaunojot un pielāgojot viesu vajadzībām abas ēkas, 2005. gadā tiek atvērts viesu nams „Smuku muiža", kurā viesiem tiek piedāvātas naktsmītnes vairāk kā 30 personām, seminārzāle un kamīnzāle.

Paralēli tiek turpināti celtniecības darbi un jau gadu vēlāk viesu nama vietā ir izveidots atpūtas komplekss „Smuku muiža", ar vairāk kā 80 gultasvietām, ar lielu un skaistu svinību zāli un aktīvās atpūtas iespējām.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu