Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Purmsātu muiža

Purmsātu  vārds pirmo reizi ir minēts 1357. gadā, kad Rummelu dzimta saņem muižu lēnī un pārvalda to 456 gadus. Vēlāk saimniekojušas vairākas baronu dzimtas: Ropes, Ašbergi–Ketleri, Ungern–Šternbergi un citi. Daļēji saglabājies muižas parks un dažas muižas ēkas – klēts, smēde, kalpu māja. Muižas kungu māja kara laikā sagrauta, vēlāk atjaunota. No 1961. gada ēkā saimnieko Purmsātu speciālā internātpamatskola, kurā mācās bērni ar īpašām vajadzībām. Ceļā uz muižu Jūs sagaidīs dažādu koku aleja, kas vēl šodien apliecina muižas varenību. Netālu atrodas  muižas dīķis, kas 2009. gadā piedzīvojis atjaunošanas darbus. Pie muižas apskatāmi seni lietusūdens notekakmeņi un vecais barona osis.
www.priekulesnovads.lv

 


Purmsātu muižas komplekss un senlietu krātuve

“Purmsātu muiža”, Purmsāti, Virgas pagasts, Dienvidkurzemes novads

ieva.steinberga@kultura.dkn.lv

+371 29353408

Muižas nosaukums pirmo reizi minēts 1357. gadā, kad Rummelu dzimta saņem muižu lēnī. Saglabājies muižas parks un dažas muižas ēkas. No 1961. gada ēkās saimnieko Mežupes pamatskola, kurā mācās bērni ar īpašām vajadzībām.

Senlietu krātuve izveidota 1987. gadā. Vēstures materiāli atklāj Purmsātu ciema vēstures lappuses, speciālās izglītības apguvi gadu gaitā bērniem ar īpašām vajadzībām Mežupes pamatskolā.
www.dienvidkurzeme.travel

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu