Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Pūres muiža

Pūre, Pūres pagasts, Tukuma novads

Pūres muižas kungu māja celta 18. gadsimta 1. pusē. Proporciju un stila ziņā tā ir klasicismam atbilstoša tipiska Kurzemes muižas kungu māja. Ēka vēlāk pārbūvēta un paplašināta, piebūvējot sānu flīģeļus un vēlāk verandu. Uz upes gravas pusi bijusi izbūvēta skaista terase, no kuras kādreiz pavērās plašs skats pāri Abavai.

Šobrīd muiža ir nopirkta un ir uzsākta tās atjaunošana.
www.visittukums.lv

 


Vissenākās ziņas par Pūres muižu (Puhren) ir no 1407. gada. Muižas pils celta 18. gadsimta pirmajā pusē. 1728. gadā muiža mainījusi īpašniekus, bet no 18. gadsimta vidus līdz 1920. gadam tā piederēja barona fon Rennes dzimtai. Pūres muiža pārbūvēta un paplašināta 18. un 19. gadsimtā baronu fon Rennes valdīšanas laikā. Tai piebūvēti sānu flīģeļi un vēlāk veranda. Uz upes gravas pusi bijusi izbūvēta skaista terase, no kuras kādreiz pavērās plašs skats pāri Abavai.

Daļa saimniecības ēku veido simetrisku apbūves ansambli ap parādes pagalmu – klēts ar vāgūzi un zirgu stallis abpus piebraucamā ceļa, pagalma malās – kalpu māja un klēts, bet noslēgumā – muižas pils. Pārējās saimniecības ēkas – laidars, staļļi, kalpu dzīvojamā māja celtas nostāk pie saimniecības pagalma ar dīķi.

Attālāk no muižas kompleksa atrodas baronu dzimtas kapliča un kapenes, kas šobrīd atrodas drupu stāvoklī. Pie pils ierīkots arī parks, kuru sāka veidot barons fon Renne. Pūres muižas parks veidots kā ainaviska kompozīcija ar nelielām koku un krūmu grupām un alejām, kuras ved uz pili un kapliču. Pils parkā izmantoti renesanses stila elementi – terases, atbalsta sieniņas un kāpnes. 1930. gadā Pūres muižā tika ierīkota Pūres Dārzkopības izmēģinājumu stacija.

Pūres muižas apbūve ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis.
www.zudusilatvija.lv

 

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu