Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Mārcienas muiža

SPA HOTEL "MĀRCIENAS MUIŽA"
Mārcienas Muiža, Lejas Patmalnieki
Mārcienas pagasts, Mārciena, LV-4852

hotel@marciena.eu
+371 64807300,
+371 26335000
marciena.eu

 


Miers, klusums, svaigs lauku gaiss, salds miegs romantiski mājīgos, labiekārtotos numuros, garšīgas maltītes no ekoloģiski tīriem vietējiem produktiem, relaksācija – miesas un gara lutināšana SPA kompleksā – tās ir neaizmirstamas brīvdienas Jums.

"Mārcienas muiža" piedāvā viesnīcu, restorānu, semināru, konferenču organizēšanu un apkalpošanu, banketu organizēšanu un apkalpošanu, SPA kompleksu – ar dažādām tvaika pirtīm, silto peldbaseinu ar pretstraumi, auksto baseinu, saunu, dzirnavu kontrasta dušu, Arctic SPA burbuļvannu atklātā terasē, dažādas relaksējošās ķermeņa procedūras, masāžas, hidro – termo ietīšanas vanna. Piedāvājumā arī relaksēties Lauku pirtiņā ar silto ūdens baļļu āra terasē.
www.latvia.travel

 


Vēsture
Arheoloģiskajos izrakumos Mārcienā ir atrasta senākā apbedījumu vieta no 2. gs., bet rakstos Mārciena – Marxne – pirmoreiz pieminēta 1213. gadā Indriķa hronikā, kad tieši Marxnē satikās Rīgas bīskaps Alberts un Jersikas zemju ķēniņš Visvaldis, lai parakstītu padošanās līgumu, ar kuru arī Jersikas valsts zemes, tāpat kā pirms tam Kurzeme un Zemgale, nonāca vācu krustnešu un Livonijas ordeņa īpašumā.

Kopš 13. gs. beigām Mārciena bija baronu Tīzenhauzenu dzimtas īpašums. No 19. gs. vidus Mārcienas īpašnieks bija barons Voldemārs fon Maidels. Vidzemes vidienē viņš radīja izcilu neorokoko stila šedevru, greznāko pili Baltijā. Latvijas Valsts Vēstures muzejā saglabājušās unikālas ārskata un interjera fotogrāfijas. Mārcienas muiža celta nedaudz vēlāk kā saimnieciska vienība un medību muiža.

1918. gadā Mārcienas pils nodega. Mārcienas muižu padomju sarkanais terors neskāra. Uz to laiku muižas īpašnieks ir brons fon Hanšmans. Viņa sieva Veronika Asers bija viena no komponista Jāzepa Vītola talantīgākajām audzēknēm un Latvijas valsts Konservatorijas dibinātājām. Atbilstoši Latvijas brīvvalsts likumiem pēc I Pasaules kara muiža tika reducēta. Pēc II Pasaules kara muižā tika atvērts bērnu nams, kurā strādāja un laiku aprakstīja rakstniece Ilze Indrāne, līdz 1996. Muižā atradās Mārcienas pamatskola. No 2003. gada muiža pilnībā atjaunota, ar pietāti un maksimāli saglabājot vēstures liecības.

Muižas ģerbonis
Baronu Maidelu dzimtas no Vidzemes ģerbonis atrasts, pateicoties izcilajam heraldikas pārzinātājam Imantam Lancmanim. Ģerboņa zīmējumu 2008. gadā plastificēja tēlnieks Jānis Srupulis. Ģerbonis no jauna atliets Rundāles pils darbīcās, turpat apzeltīts. Tā augstums ir 2 m, platums 1,50 m, svars 1,5 t. Ģerbonī attēlotais sejas segs ar strausa spalvām apliecina barona titulu, lodes – varonību, zivis – bagātību un veiksmi.

Muižas ēkas un parks
Muiža atsķirībā no pils vienmēr ir bijusi saimnieciska struktūra, kuras uzdevums bija nodrošināt pilskunga pārticību. Mārcienas muižu ap 1860. gadu barons fon Maidels pārdeva. Pēdējais tās īpašnieks bija barons fon Hanšmans. Mārcienas muižas kompleksā ir 6 ēkas – Kungu nams, Klēts – tagadējā SPA māja, Zirgu stallis, tagadējā Akmens māja, Smēde – tagadējie apartamenti jeb Kalēja māja, kalpu māja, kā arī drupas no kara laikā sabombardētajām dzirnavām pie dīķa.
marciena.eu

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu