Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Lielvircavas muiža

Lielvircavas muižas (Groβ-Würzau) vecā muižas kungu māja celta laika posmā no 1803. Līdz 1808. gadam, to būvējis barons Dionisijs fon Klopmans.

 

Latvijas Valsts vēstures arhīvs (LVVA), 1100. fonds, 4. apraksts, 62. lieta. 1809.g. ‘’Virs pagrabstāva, kas mūrēts no laukakmeņiem, divi stāvi, celti no tēstiem baļķiem. Ēkai ir trīs skursteņi, 85 labi iestikloti logi [rūtis] un sarkanu kārniņu jumts. Pagrabstāvā atrodas virtuve, saimes istaba, pieliekamais kambaris, divi pagrabi un četras apdzīvojamas istabas. Durvīm ir dzelzs viras un atslēgas. Pirmajā stāvā pa kreisi ir liela istaba un trīs mazākas istabiņas, divviru durvis, kurām ir dzelzs viras, atslēgas, kā arī misiņa rokturi. Otrajā stāvā ir sešas istabas ar krāsnīm, ģipša griestiem, un grīdām. Šeit ir vienviru durvis ar dzelzs virām un atslēgām. Vēl šeit ir divas istabas, kas nav līdz galam izbūvētas.’’

1822. gadā muižu nopērk Dītrihs fon Grothuss un 1829. gadā atdāvina to meitai Adelheidei, kura apprecas ar baronu Vilhelmu fon Hānu. Tā par muižas īpašniekiem kļūst Hānu dzimta, kuras dažādi pārstāvji tur dzīvojuši līdz pat agrārajai reformai.

19. gadsimta vidū kungu māja tikusi pārbūvēta ar klasicisma stila iezīmēm izmantojot dažādas interjera detaļas no vecās kungu mājas. 1920. gadā muiža pārgāja valsts īpašumā un tika sadalīta jaunsaimniecībās, bet kungu māju nodeva pagasta pašvaldībai, kura te ierīkoja izrīkojumu telpas.

No 1924. g. – 1989. kungu mājā bija skola.  2011. g. vasarā tika atjaunota muižas zāle un 2013. gadā atjaunotas vēl divas kungu mājas telpas, kurās tika ierīkotas izstāžu zāles. 2017. gadā tika atjaunotas vēl trīs kungu mājas telpas.

 

Muiža katru gadu organizē divus svarīgus pasākumus, augustā – muižas svētkus, ar plašu vēsturisko tērpu rekonstrukciju un oktobrī  Leģendu nakts pasākums.

Kungu mājā izveidota izstāžu zāle un ekspozīciju telpas, tajās uzskatāmi iespējams iepazīties ar muižas un 19. gadsimta modes vēsturi.

Cenas
Lielvircavas kungu mājas apskate gida pavadībā:

Pieaugušajiem: 1.50 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1.00 EUR
Tematiskā ekskursija "19. gadsimta Modes vēsture"

Ekskursijā iepazīstināsim ar stāstu par 19. gs. modes aktualitātēm, apskatīt 19. gs. tērpu kolekciju replikas un iepazīties ar dažādiem tērpu aksesuāriem. Ar vēdekļu "valodu" Francijā. Daudz dažādiem sadzīviskiem stāstiem par modes veiksmēm un neveiksmēm.

Cena: 4,50 EUR  Ilgums: 1,5 h.

Pieteikšanās tematiskajai ekskursijai 3–7 dienas iepriekš.

Darba laiks
Muižas apskatei un ekskursijām nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 22024127.

Papildus informācija
Lielvircavas muižā piedāvā dažādu 19. gs. un 20. gs stila tērpu un aksesuāru nomu. Kā arī piedāvā šūšanas pakalpojumus, vēsturisku tērpu vai vēsturiski stilizētu 19. gs stila tērpu izgatavošanu.

Telpu nomu – semināriem, pasākumiem.
visit.jelgava.lv
pilis.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu