Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Lielrendas muiža

Lielrendas muiža (Groß-Rönnen)

 

Kuldīgas novads, Rendas pagasts, Renda

Muižas ansamblis veidojies Abavas senlejas krastā. Tās dienvidu nogāzē saglabājušās terases un kāpnes, kur, iespējams, Kurzemes hercogistes laikā bijusi vīnaudzētava, kuru izpostījuši zviedri. Šeit bijusi hercoga medību pils, kas celta 1639. gadā. Uz tās pamatiem būvēta vecā kungu māja, kas sākotnēji bijusi vienkārša ar dēļiem apšūta koka ēka. Vēlāk tās vietā uzcelta jauna ķieģeļu ēka. Tagad tās paliekas saglabājušās parkā.

 

Jaunā pils celta 19. gadsimta 2. pusē uz kādreizējās ķīmiskās fabrikas pamatiem. Tā ir angļu neogotikas stila ēka, kurai 20. gadsimta 50–os gados piebūvēta sānu daļa. Sākotnējā interjeru apdare praktiski nav saglabājusies. Muižas saimniecības ēkas celtas 19. gadsimta sākumā. Blakus pilij atrodas klēts, kalpu māja un žogs ar dekoratīviem vārtiem, aiz kuriem ir stallis ar savdabīgu spārnu konstrukciju. Pie pils 19. gadsimta 2. pusē veidots parks.


Muižas īpašnieki bijuši Pāleni, Platovi.

Tagad ēkā atrodas skola.

Netālajās Terpentīnu mājās bijusi terpentīna ražotne, bet vēlāk nespējnieku patversme.

Starp pienotavu un Lejaskroga kapiem atrodas muižnieku kapenes. Nekoptas, izpostītas, ieaugušas krūmos un nezālēs.
manasvietas.blogspot.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu