Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Lielplatones muiža

Jelgavas novads, Lielplatones pagasts, Lielplatone, LV-3022

+371 26611468
lielplatones.muiza@jelgavasnovads.lv

Apciemojot Lielplatones muižu un tās gleznaino un teiksmām apvīto parku, atliek nedaudz ļauties iztēlei un var nonākt atpakaļ laikā. Laikā, kad pats Barons Hāns vēl staigāja pa mīlestības aleju un vešeriene senajā vešūzī steidza mazgāt baroneses tērpu ballei. Šī leģendām un teikām apvītā vieta ļauj ielūkoties vēstures un senu nostāstu pasaulē, savukārt tās skaistā un enerģiski spēcīgā daba palīdz uzlādēties ikdienas steigā sagurušai dvēselei.  

19. gs. muiža piederējusi baronu Hānu dzimtai. Kungu māja celta no 1845. līdz 1860. gadam. Sākotnējo ēkas projektu izstrādājis Kurzemes guberņas arhitekts E. J. A. Štrauss, bet no 1859. līdz 1860. gadā nezināms arhitekts to paplašinājis. Kompleksā ietilpst 20 ha liels parks, kalpu māja, vešūzis, kapela, dīķis, Hānu dzimtas kapi un citi ievērības cienīgi objekti. Ar muižu saistās dažādas leģendas un nostāsti.

Veļas māja "Vešūzis"!
2018. gadā atjaunots vešūzis – autentiska 18./19. gs. veļas māja, kurā pieejama seno veļas mazgāšanas tradīciju izziņas programma. Vešūzim ir trīs stāvi, katrs no tiem ir iekārtots atbilstoši to vēsturiskajām funkcijām: pirmajā stāvā ikvienam iespēja iepazīt seno veļas mazgāšanas un gludināšanas procesu, otrajā stāvā ierīkota veļas žāvētava, savukārt trešajā stāvā vešerienes istabiņa. Vešūzis ir Lielplatones muižas kompleksa oriģināla un autentiska sastāvdaļa. ​Iespēja līdzdarboties senās veļas mazgāšanas demonstrācijās vešerienes vadībā.

Darba laiks
Pirmdiena – sestdiena: 10:00 – 17:00, iepriekš piesakoties*
Svētdiena – tikai iepriekš piesakoties*

Zvanu muzejs
Muižā apskatāma kolekcionāra Valda Jēkabsona unikālā zvanu kolekcija, kuru kungs uzdāvinājis Jelgavas pašvaldībai. Zvanu kolekcija apskatāma brīvdienās, taču tikai ar iepriekšēju pieteikšanos grupām līdz 10 cilvēkiem.

*Visus apmeklējumus jāpiesaka, iepriekš sazinoties ar Lielplatones tūrisma informācijas punkta vadītāju Ingūnu Pranku pa tālruni 26611468.

Cenas

  • Ekskursija gida pavadībā pa kungu māju un vešūzi 1,50 EUR pieaugušajiem, 1,00 EUR senioriem, studentiem
  • Ekskursija gida pavadībā pa kungu māju, vešūzi un parku (leģendas, augi, dārznieka namiņš) 3,00 EUR pieaugušajiem un 2,00 EUR senioriem, studentiem
  • Iespēja līdzdarboties senās veļas mazgāšanas demonstrācijās vešerienes pavadībā – 2,00 EUR
  • Zvanu muzeja apskate gida pavadībā 1,50 EUR pieaugušajiem, 1,00 EUR senioriem, studentiem


Tagad ēkā atrodas pagasta pārvalde, bērnudārzs, bibliotēka un tūrisma informācijas punkts.
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu