Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Lēnu muiža

Lēnu muižas pils atrodas Lēnu ciemā pie Ventas upes. Pils šobrīd ir privātīpašums, tādēļ apskatāma tikai no attāluma.

 

Lēnu muiža celta 19. gadsimta sākumā. Ēku ansamblis cietis no pārbūvēm. Bojā gājis parks. Saglabājušās saimniecības ēkas. Lēnu muižas kungu māja celta 20. gadsimta sākumā. Kūts celta 1845. gadā.

Baronam Lēnu pils bijusi kā vieta medībām un atpūtai nedēļas nogalē.
www.zudusilatvija.lv
manasvietas.blogspot.com

 


Muižas ēku no 1919. gada janvāra beigām līdz 3. martam 1. Latviešu atsevišķais bataljons izmantoja kā atbalsta punktu.  Latviešu atsevišķajam bataljonam bija jāatbrīvo Lēnu muižas apkārtne, lai būtu iespēja forsēt ventu iepretim Jaunmuižai.

Muiža piederējusi  baronam Frīdrihs fon Firksam, kam piederēja arī Rudbāržzu un Sieksātes muižas. Kungu māja celta 19. gadsimtā.  Baronam Lēnu pils kalpojusi galvenokārt  kā vieta medībām un atpūtai nedēļas nogalē. 

 

No 1927. līdz 1937. gadam pilī bijusi skola, bet padomju okupācijas laikā kolhoza kokdarbnīcas. 1965. gadā tajā atvēra tautas namu. Ēku ansamblis daudz cietis no pārbūvēm, arī parks nav saglabājies. Ir saglabājušās vairākas saimniecības ēkas.
militaryheritagetourism.info/lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu