Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Kurmenes muiža

Kurmenes (Kurmen) muiža veidojusies 19. gadsimta pirmajā pusē. Kompleksā ietilpst – Mācītāja muiža, Klēts un parks ar ainavu dārzu. Līdz šim ilgstoši viss atradās stipri nolaistā stāvoklī, bet no 2019. gada jūlija ar jaunā draudzes prāvesta Andreja Mediņa iniciatīvu ir uzsākti atjaunošanas darbi visā kompleksā.

Kurmenes muiža bija grāfu Komorovsku medību pils – vienmēr apkārtnē norisinājās izklaides, kurās valdīja jautrība. Muižas parkā bija sastādīti reti koki, krūmi un citi augi, bija izvietotas vairākas lapenes, kurās dāmas varēja atpūsties, vadīt laiku lēnās sarunās, kamēr kungi devās fazānu medībās. Šobrīd ar dendroloģes un brīvdārznieces Aijas Kaškures palīdzību pilnībā tiek atjaunots parks, ir izzāģēti visi vecie koki un tiek sastādīti jauni, florai atbilstoši gan koki, gan košumkrūmi, parkā iekārtoti celiņi, soliņi, atjaunotas lapenes, uzbūvēta jauna estrāde, kas iekļaujas ainavā. Atjaunots arī mākslīgais ezers, kurā patstāvīgi dzīvos gulbji. Ezers gŗāfu Komorovsku laikā bijis pilns ar karpām, ar kuru pagatavošanu grāfi vienmēr lepojušies un cienājuši savus viesus, karpas dīķī atgriezīsies. Izveidoti voljēri pūcēm (plīvurpūces u.c.). Parkā arī lietuviešu mākslinieka veidots kokā izgriezts krustaceļš. Parka ainavā iekļaujas mākslīgās pilsdrupas, kurās šobrīd tiek atjaunota to funkcionalitāte – karstā un aukstā gaļas žāvētava – medījumu un cita veida gaļas žāvēšanai.

Kurmenes mācītājmuižā vienmēr ir dzīvojuši ekstravaganti mācītāji, kuriem arī patikušas medības un izklaides, tādēļ pie viņiem bieži viesojušās prominentas personības – bīskapi, arhibīskapi, lai kopā dotos fazānu medībās un vērotu gulbjus parka mākslīgajā ezerā. Mācītājmuiža šobrīd atjaunota visā savā greznībā – apmeklētājiem pieejama apskatei ēdamzāle un viesistaba, kas dekorētas ar medību trofejām.

Bijušajā muižas klētī šobrīd notiek strauji atjaunošanas darbi, kuru rezultātā šī ēka kļūs par funkcionālu draudzes saieta ēku, kurā atradīsies kafejnīca ar terasi un skatu uz mākslīgajām pilsdrupām un gulbju ezeru. Klēts otrajā stāvā – guļamistabas, kas paraudzētas vasaras nometnēm bērniem.
vecumnieki.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu