Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Ķimales muiža

Ķimales (Kimahlen) muižas kungu māja celta 18. gadsimtā. 1891. gadā pēc arhitekta E. Zeilera projekta pili pārbūvē. 1814. gada dokumentos kā pils īpašnieks minēts fon Zakens. 1872. gadā minēts Kuldīgas apriņķa bruņniecības maršals A. Buholcs no Ķimales muižas, bet vēl cits dokuments liecina, ka 1899. gadā notiek prāva starp Sausgaļu ciema iedzīvotājiem un Ķimales baronu Brenemeru. Pēdējais muižas īpašnieks Silvio Brēdrihs.1929. gadā ēkā sāk darbu Padures pamatskola. 2010. gadā skola pili atstāj.
zudusilatvija.lv

 

Ķimales muižas kungu māja būvēta 18. gadsimtā, bet pārbūvēta 1891. gadā pēc arhitekta E. Zeilera projekta. Tieši pēc pārbūves celtne iegūst izteikto neogotisko veidolu. Pārbūves laikā nams arī ticis paplašināts, piebūvējot tam vēl vienu spārnu un telpu ziemas dārzam t.s. "palmu māju", kurai bijusi pat apsildāma grīda.

No 1929. līdz 2010. gadam ēkā saimnieko Padures pamatskola. No senās greznības maz kas saglabājies. Senākos attēlos redzamās kungu mājas verandas tikušas nojauktas sliktā tehniskā stāvokļa dēļ. Interjerā saglabājies ļoti maz no oriģinālā krāsns skolas direktora kabinetā un vietām zem griestu balsinājuma slēpjas vēsturiskie krāsojuma paraugi.

Kopš skola pametusi ēku, tā stāv tukša un aizejošais laiks dara savu. Lai arī ēka ir privātīpašums, tās saimnieks nevar vai arī negrib par to parūpēties un uzmācas sajūta, ka šis varētu būt no tiem objektiem, kas lēni, bet nenovēršami aizslīdēs nebūtībā.
www.facebook.com

 

Ķimale ir viens no lielākajiem muižu centriem Padures pagastā. Esošās pils pamatā ir 18. gs celta ēka. 1891. gadā arhitekts E. Zeilers izstrādā pils pārbūves plānu, kā rezultātā pils fasāde iegūst neogotisku raksturu. 1891. gadā, veicot pils pārbūvi, ēka paplašināta, piebūvējot vēl vienu spārnu un lielu telpu ziemas dārzam „palmu māju“, kurai bijusi apsildāma grīda. Abās pusēs pilij bijušas koka verandas, kuras nojauktas sava sliktā tehniskā stāvokļa dēļ.

Kuldīgas muzeja materiālos minēti Ķimales muižas īpašnieki: fon Zakens, Buholcs, Medems, Līvens, Brenemers. Barons Rādens Ķimali manto 1910. gadā, bet 1929. gada decembrī uz Ķimales pili no „Vecās skolas“ pārnāk Padures pamatskola. Otrā pasaules kara laikā pilī saimniekojuši vācieši, jo pils atradās „Kurzemes katla“ teritorijā. Šeit atradās pretgaisa aizsardzības daļa „Luftwalt“. 1945. gadā pilī atsāk darboties skola, kura vēlāk pārgājusi uz citām telpām.
www.rentinriga.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu