Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Jaunmuižas pils

Jaunlutriņu pagasts, Saldus novads
+371 29189208

Jaunmuižas pils un parks atrodas Jaunlutriņu pagasta centrā. Muiža celta 19. gadsimta sākumā. Jaunmuižas pilī atrodas Jaunlutriņu pamatskola. Ievērības cienīga ir arī Jaunmuižas klēts. Bijušajā muižas kalpu mājā dzimis pulkvedis Jukums Vācietis (1873–1938).
turisms.saldus.lv

 


Jaunmuižas pilī atrodas Jaunlutriņu sākumskola.  Skolas priekšā atrodas tēlnieces Alvīnes Veinbahas darināti dekoratīvi ciļņi.

1772. gadā pilij uzcelts otrs stāvs. Saglabājusies arī 1817. gadā celtā Jaunmuižas klēts. Klēts durvis, gatavotas no romba formā izvietotiem dēļiem un bagātīgi dekorētas ar lielām naglām, atzītas par mākslas pieminekli. Saglabājušās arī citas saimniecības ēkas. Bijušajā muižas kalpu mājā dzimis pulkvedis Jukums Vācietis (1873–1938). Ēka restaurēta 1973. gadā, tai pašā gadā tur atklāts J. Vācieša piemiņas muzejs. Muzeja priekšā atrodas tēlnieces Leas Davidovas–Medenes darināts J. Vācieša skulpturāls tēls. Starp Jaunmuižas kungu māju un ceļu atrodas Jaunmuižas parks (2,2 ha). Parku 19. gs. beigās ierīkojis firsts Līvens. Tas ir labi kopts, ar 24 svešzemju koku un krūmu stādījumiem.
www.vietas.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu