Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Jaunlādes muiža

Limbažu Pagasts, LV-4200
+371 29 749 450
Info@Jaunlade.Lv
www.jaunlade.lv

Pirms dodaties apciemot Jaunlādes muižu lūdzu sazinieties ar īpašniekiem.

Vēsture
Jaunlādes muižas pašreizējā ēka 1935. gadā sāka savu dzīvi kā Lādes pamatskola.

Lādes pamatskolu dibināja 1870.gadā un tā piedzīvoja daudzas pārmaiņas līdz 2003. gadam, kad skolu slēdza. 2015. gadā skolas ēka un apkārtējā zeme kļuva par privātīpašumu un to pārdēvēja par Jaunlādes muižu, kas ir unikāli ar to, ka muižas stāsts aizsākas mūsdienās.

Pašreizējais īpašnieks vēlās veidot ne tikai muižu un tās dzīvi, bet saglabāt skolas dvēseli un dalīties ar šīs skolas kultūrvēsturisko mantojumu.

Ēka tika mantota ar unikālu mācību uzskates līdzekļu kolekcija, kura tiek sakopta un restaurēta vēsturiskā ekspozīcijā "Atmiņu gaitenis". Tajā ir priekšmeti no 1950 gada līdz 2003. gadam, kuri liecina par mācību sistēmu gan bioloģijas, gan ģeogrāfijas, sporta un citām nodarbībām.


Pakalpojumi

ZĀLE
Šobrīd Jaunlādes muižā ir pieejama 90m2 zāle, kas ir piemērota dažādiem pasākumiem līdz 70 cilvēkiem.

ATMIŅU GAITENIS
Lādes skolas vēsturiskā ekspozīcija "Atmiņu gaitenis"  ir izveidota, lai saglabātu Lādes skolas mantojumu un sniegtu unikālu vēsturisko pieredzi un izpratni ikvienam tās apmeklētājam. Ekspozīcija balstās uz autentiskiem objektiem un stāstiem.
 
Ekspozīcija ataino un dod iespēju izprast Latvijas lauku skolas dzīvi no 1870. gada līdz pat 2003. gadam, kad skola tika slēgta un tās atdzimšanu kā izglītības vietu, kur saglabājušās skolas pamatvērtības, kuras veicinājušas zināšanas un radošumu dažādās jomās, īpaši par vidi un dabu.
 
Iesakām to apmeklēt gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārvalstu iedzīvotājiem, jo ekspozīcija ir tulkota četrās valodās (latviešu, angļu, krievu un itāļu valodā).

Aicinām apciemot un dalīties atmiņās Lādes skolas bijušos skolotājus un skolēnus.
www.jaunlade.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu