Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Galtenes muiža

Galtenes muiža 19. un 20. gs. mijā bijusi pirmā Vācijas sūtņa Latvijā grāfa Lansdorfa dzimtmuiža.

Pēc 1920. gada tā tika sadalīta jaunsaimniecībās. Saglabājušies barona kapi un kapliča. Tagad muiža ir pašvaldības īpašums.
www.vietas.lv

 


Galtenes muiža (vācu: Gut Galten) bija Kurzemes muiža, kas atradās mūsdienu Talsu novada Galtenes ciemā. Mūsdienās muižas kungu mājas divu durvju komplekti un kāpnes ir 18. gadsimta beigu valsts nozīmes mākslas pieminekļi.

Vēsture
Galtenes muiža vēstures gaitā vairākkārt mainījis īpašniekus. 14. gadsimtā īpašnieki ir Dumpjani, no 16. gadsimta – Brokhūzeni, Altenbokumi, Heikingi, Lambsdorfi, bet no 1903. līdz Latvijas agrārreformai 1920. gadā – Kleisti.

Muižas kungu māja ēka celta 18. gadsimta beigās. Muižā bijis plašs ēku komplekss: kalpu mājas (viena celta no sarkaniem ķieģeļiem, otra – t. s. baltais ērberģis), dāre, sierotava, dārzniecība, govju kūts, ķieģeļu ceplis. Pēc agrārreformas muiža tika sadalīta jaunsaimniecībās. Latvijas PSR laikā Galtenes muižā darbojās govju un cūku lielferma. Tagad muižas ēka ir pašvaldības īpašums.
lv.wikipedia.org

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu