Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Dzērves muižas pils

Dzērves muižas komplekss un parks

Dzērves muižas (Dsehrwen) kungu māja celta 19. gs. sākumā. 1905. gada revolūcijā nodedzināta un vēlāk, no 1906. – 1912. gada, rekonstruēta pēc arhitekta G. Berči projekta neoklacisisma stilā. No baronu laikiem labi saglabājies ir liels baltu podiņu kamīns, kāpnes ar margām un 20. gs. interjera dekoratīvā apdare. Muižas kompleksā ietilpst arī 6,7 ha liels Kurzemes angļu stila ainavisks parks. Šobrīd muižā atrodas Dzērves pamatskola.

Adrese: Dzērve, Cīravas pagasts, Aizputes novads
visitaizpute.lv

 

 

 

Dzērves muižas pārvaldnieka mājā laikā no 1833. – 1847. gadam darbojās pirmā skolotāju sagatavošanas iestāde Kurzemē – Cīravas – Dzērves tautskola. Šajos gados skolā mācās ap 100 skolēnu gadā. Vēlāk šai ēkā ir skolas internāts.

 

Muižas kompleksā ietilpst 6,7 ha liels parks. Tas veidots ap 1870. – 1880. gadu kā Kurzemes ainavu parks angļu brīvā stila stādījumā. Parku ieskauj liepu un bērzu alejas, tajā aug 29 sugu koki un krūmi, 4,6 m resns ozols un 3,2 m resna kastaņa.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu