Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Dikļu pils

Dikļu pils
Dikļi, Dikļu pagasts, Kocēnu novads, LV-4223
Tālrunis: 64207480, 26515445
Fakss: 64207485
E-pasts: pils@diklupils.lv
diklupils.lv

 


Dikļu pils atrodas skaistā un vēsturiski nozīmīgā vietā. Dikļos 1818. gadā pirmo reizi tika spēlēta luga latviešu valodā – muižas kalpotāja Jāņa Peitāna tulkotie Šillera „Laupītāji” un 1864. gadā muižas mācītājs Juris Neikens sarīkoja pirmos latviešu Dziesmu svētkus.
 
Dikļu muiža ir sens fon der Pālenu dzimtas īpašums, un pils pamatos iekaltais gada skaitlis 1423 vēsta par muižas vēstures pirmsākumiem. Tagadējā neobaroka stila Dikļu pils ēka tika uzbūvēta 1896. gadā.

 

1998. gadā Dikļu pils ēka tika iekļauta Valsts arhitektūras pieminekļu sarakstā. 2000. gadā pili un tai piederošās ēkas iegādājās tagadējais īpašnieks – A/S „Dikļu pils”. Pils restaurācija tika sākta 2002. un pabeigta 2003. gadā, respektējot visu senatnīgo – no pagraba līdz pat bēniņiem.

Restaurācijas gaitā tika atjaunota pils ēkas arhitektoniskā simetrija, koka apdares elementi griestos, sienu paneļos, kā arī logi, durvis, parketa grīda, vestibila kāpnes un citas detaļas. Pils ir ievērojama arī ar ļoti īpašu un greznu vairāk nekā divdesmit kamīnu un krāšņu kolekciju, kas tika izveidota restaurācijas gaitā.

Dikļu pils kompleksā iespējams aplūkot vairāk nekā 200 atmodas laika mākslinieku gleznas, aplūkot oriģinālās apdares detaļas pilī – pirmo stāvu ar vestibilu, kamīnu un podiņu krāsnis, centrālās kāpnes, parketu, sienu paneļus un citus elementus. Dikļu pils piedāvā izstaigāt gandrīz 20 ha plašo pils parku, kurā aug ap 20 eksotisku koku, tostarp balzama baltegle, pelēkais riekstkoks un zilganā duglāzija un doties izbraucienā ar laivu pils parka dīķī, kurā barons esot ielicis ozolkoka grīdu, lai, ejot peldēt, kājas negrimtu dūņās.

Dikļu muižas kungu mājā iekārtota izsmalcinātā četru zvaigžņu viesnīca, gardēžu restorāns un spa salons. Pils apmeklētājiem tiek piedāvātas aktīvās atpūtas iespējas, konferenču un semināru zāles un kāzu svinību zāles.

Pateicoties talantīgajam šefpavāram Jānim Siliņam, Dikļu pils restorāns atzīts par vienu no labākajiem restorāniem – tas ieguvis 9. vietu starp Latvijas restorāniem prestižajā White Guide Nordic 2018 restorānu ceļvedī Fine level kategorijā un iekļauts 10. vietā Latvijas restorānu Ekselences Top 30.
pilis.lv

 


Dikļu pils vēstures liecības atrodamas jau sen. Lai arī Dikļu miža vēstures lappusēs minēta jau 15. gs., tās tagadējā ēka uzcelta 1896. gadā, kad tur saimniekoja barons Pauls fon Volfs, izveidojot izteiksmīgu neobaroka celtni. Šī brīža izskatu un eleganci pils atguva 2003. gadā, kad pilnībā tika restaurēta, respektējot visu senatnīgo – no pagraba līdz pat bēniņiem. Pils ansamblī ir arī klēts, kas ir vecāka par pašu pili un celta 18. gs. beigās ar majestātisku vērienu. Kopā ar daudziem vēsturiskiem dārgumiem, kas saglabāti, pateicoties tās īpašnieka gādībai, joprojām iespējams atklāt pils senatnīgo burvību un izzināt tās noslēpumus. Dikļu pils ir iekļauta Valsts arhitektūras pieminekļu sarakstā.

Dikļu pils tagadējā ēka uzcelta 1896. gadā, kad te saimniekoja barons Pauls fon Volfs, izveidojot izteiksmīgu neobaroka celtni ar mansarda jumtiem gan centrālajā daļā, gan sānu rizalītos, gan atturīgi plastiski rotājot ēkas fasādes.

Dikļu muižas ansambļa otra būtiskākā sastāvdaļa ir klēts, kas ir vecāka par pili un celta XVIII gadsimta beigās vēlīnā klasicisma formās ar Vidzemes klētīm neraksturīgu majestātisku portiku.

Dikļu, muižas ēkas papildina aptuveni 20 hektāru liels parks. Uz dienvidiem no Dikļu pils atrodas dīķis, par ko tiek stāstīts, ka tur ir ozolkoka grīda, lai saimniekiem patīkamākas peldes. Aiz dīķa plešas Mazbriedes (senāk saukta arī par Pāli un Dikļu upi) stāvajās gravās ierīkots ainavu parks jeb Mežaparks. XX gs. sešdesmitajos gados, apsekojot Dikļu muižas parku, tajā atklāja ap 20 eksotisku koku, starp tiem balzama baltegli (Abies balsamea), pelēko riekstkoku (Juglans cineres), Berlīnes papeli (Populus beroliensis), Duglasa egli (Pseudotsuga meziensii), kuru vecums toreiz tika noteikts, galvenokārt, 30-40 gadi.
diklupils.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu