Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Codes muiža

Lielā iela 8, Code, Bauskas novads, LV-3910, Latvija
+371 26187018
+371 29257906
anda.niedra@gmail.com

Tikai 350 m attālumā no A7 šosejas, ar ērtu piebraukšanu, atrodas senā, 18. gs. vidū celtā Codes muiža. Ar savu vienkāršību un reizē kultūras vēstures mantojuma nozīmīgumu, tā aicina baudīt mierīgu un rimtu lauku idillisku noskaņu.
 
Lieliska vieta svinībām, konferencēm un semināriem.
www.tourism.bauska.lv

 

 

Ēka sākumā bijusi koka guļbūve ar mansarda jumta izbūvi, kuras barokālie lodziņi rotāti ar kokā grieztām volūtām, bet durvis – ar rokoko elementu. 19. gadsimta vidū ēku apmūrēja un apmeta. Padomju okupācijas gados tā bijusi tik pat pelēka kā jumts. No gala bijusi ieeja uz dejām, bet vidus ieeja kalpojusi par ieeju uz kino. Jau no 1559. gada Codes īpašnieki bija Šrēderu dzimta. Muižas kompleksa celtniecība sākās 18. gadsimta 40-tajos gados, kad muižā saimniekoja Ulrihs fon Bēks. Muižas galvenā ēka saglabājusi savu sākotnējo apjomu kā vienstāvu koka guļbūve. Muižas ēkā saglabājusies zāles griestu rokoko apdare un kokgriezumiem rotātas durvis.
zudusilatvija.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu