Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Bikstu muiža

Bikstu muižas apbūve (19. gs.) ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Muižas ēkai ir divi stāvi, tā celta vienkāršā taisnstūra formā. Ēkā saglabājušās krāsnis un dekoratīvā apdare, kāpnes, fasāde ar balkonu, kuram ir čuguna lējuma kolonnas un margas, atrodas pils austrumu pusē. Pie muižas ierīkots plašs parks ar retām koku sugām. Šobrīd ēkā darbojas Bikstu pamatskola.

Adrese:
Biksti, Bikstu pagasts

Darba laiks: Muiža skatāma no ārpuses.
www.dobele.lv

 


Bikstu muiža (vācu: Gut Bixten) bija Zemgales muiža, kas atrodas mūsdienu Dobeles novada Bikstu pagastā. Muižas apbūve ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Atsevišķi arhitektūras pieminekļi ir arī muižas pils (1847. gads), dzīvojamā māja (vecā kungu dzīvojamā māja celta 17. gadsimtā, vietējas nozīmes piemineklis), klēts (1836. gads, vietējas nozīmes), kalpu māja (19. gadsimta otrā puse, vietējas nozīmes) un parks (19. gadsimta otrā puse, vietējas nozīmes).

Vēsture
Sākotnēji muiža piederējusi baroniem fon der Rekēm, bet kopš 1708. tā bijusi fon Kniges un kopš 1795. gada fon der Ropu dzimtas īpašumā. Pēc Latvijas agrārreformas fon der Ropi muižu zaudēja un 1927. gadā pārcēlās uz turpat netālu esošo Jaunomuižu, Vw. Neuhof) tagad Jauno māju. Barons Alfonss fon der Rops (1809.–1883.) finansēja skolas būvi, uzturēšanu un skolotāja algošanu. Pēc agrārās reformas Bikstu muižu ieguva Līvenu ģimene, kurai 1922. gadā valsts piešķīra nomā bijušo muižas zemi un ēkas, 1927. gadā ģimene to varēja no valsts izpirkt. Bikstu muižas pili Līvenu ģimene nomāja. 1935. nomas līgums tika lauzts. 1938. gadā Līvenu ģimene pārvācās uz viņiem piederošo un kapitāli izremontēto veco muižas pili ""Līviem". 1940. gadā jaunajā Bikstu muižas pilī padomju vara ierīkoja traktoristu skolu. Kopš 1942. gada 12. oktobra pilī atrodas skola, mūsdienās Bikstu pamatskola.
lv.wikipedia.org

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu