Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Arakstes muiža

Arakstes (Arras) muižas kungu māja celta 19. gadsimta pirmajā pusē. Pēdējais muižas īpašnieks fon Striku ģimene. Pašreiz kungu māja un muiža pussagrauta. Līdz mūsdienām saglabājušies tikai 19. gadsimta pirmajā pusē būvētie Arakstes muižas klēts un muižas staļļi.
zudusilatvija.lv

 


Notiek muižas kungu mājas rekonstrukcija, sākts likt jauns jumts. (2022.07.30)


Fon Strīku ģimene muižu pārvaldīja piecās paaudzēs. Pēdējais no tiem – landrāts Harijs fon Strīks, kurš I. pasaules kara laikā, 1915. gadā uzturējies Arakstē. Agrārās reformas laikā, (1922.) muižu atsavināja. Kungu namā izvietoja I. pakāpes pamatskolu, bet bijušo centru iznomāja.

1944. gada rudenī, vecais kungu nams dedzis, vēlāk kolhozu laikos atjaunots. Izmantots kā klubs ar 200 skatītāju vietām un skatuvi. Pēc 1989. gada, kad Lodes centrā sācis darboties jaunais kultūras nams, klubs savu nozīmi zaudēja, bet no kādreizējā muižas kompleksa saglabājušās vairs tikai atsevišķas dzīvojamās un saimniecības ēku (celta 19. gadsimta 1. pusē), kā arī parks, kurā apskatāms akmens ar romantisku nosaukumu – Mīlestības akmens!
novadpetnieciba.saknesrujiena.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu