Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Annas muiža - ANNAS HOTEL

Annas muiža ir pieskaitāma Vidzemes visjaunāko muižu grupai, jo kā nestabila un nepatstāvīga saimnieciska vienība tā tika izveidota tikai 17. gadsimta beigās, bet par patstāvīgu muižu ar savu apbūves centru – tikai 18. gadsimta otrajā pusē. Lai gan muižas centrs tika veidots praktiski neapbūvētā vietā, tā celtniecība dažādu faktoru dēļ ieilgusi, kā rezultātā veidojās haotiska apbūve. Vienotā un kompozicionāli skaidrā sistēmā sakārtotas vienīgi trīs ēkas ap parādes pagalmu – pils, klēts, stallis. No šīm ēkām saglabājusies vienīgi klēts, kas pirms apmēram 70 gadiem pārbūvēta par tautas namu, bet vēlāk par atpūtas bāzi. Pie parādes pagalma šobrīd ir rekonstruēta muižas klēts par augstas klases viesnīcu.

 

Īpašnieks plāno atjaunot arī pils ēku tās sākotnējā vietā un 19. gadsimta pirmajai pusei atbilstoša ārējā izskatā vai vismaz būvapjomā. Pašlaik pils pamati ir restaurēti un apskatāmi viesnīcas priekšā. Annas muižas vēsture dziļi saistīta ar visas latviešu tautas vēsturi. Izcilais latviešu dzīves pētnieks Garlībs Merķelis muižā ieradās 1793. gadā, lai strādātu par mājskolotāju Tranzē dzimtas bērniem, toreizējiem muižas īpašniekiem. Būdams pirmais Baltijas vācietis, kas tik dedzīgi aizstāvēja latviešu tautas intereses, Merķelis te vāca faktus, lai savos rakstu darbos cīnītos par latviešu tautas tiesībām un atbrīvošanu no dzimtbūšanas. Annas iedvesmojušas Garlību Merķeli sarakstīt sacerējumu "Latvieši, sevišķi Vidzemē filozofiskā gadsimteņa beigās", kas iznākusi Leipcigā 1796. gadā. Viņa spalvai pieder vārdi, kas nu kļuvuši par Annu moto: "...tikai miera un brīvības klēpī cilvēka gars attīstās savos skaistākajos ziedos – mākslās."
www.zudusilatvija.lv

 

 

ANNAS HOTEL
DESIGN HOTEL SPA RESTAURANT
Amatas novads, Zaubes pagasts, Annas, Latvija, LV-4113
T: +371 67722288
E: anna@annashotel.com
www.annashotel.com

Annu tīrā un neskartā vide iedvesmojusi radīt dabisku materiālu un eleganta dizaina apvienojumu modernā viesnīcā. Mīlestība pret labām lietām un dabas tuvums padara šo vietu neatkārtojamu. Tepat aiz sliekšņa neskaitāmi ir veidi, kā pavadīt laiku pirmatnēju burvību saglabājušā dabas nostūrī. Annu pasaulē mēs visu tiecamies pacelt mākslas līmenī. Tā ir dzīves māksla. Un arī Jūs šeit neviļus kļūstat par dzīves mākslinieku!

Uzsākot restaurēt Annas muižas kompleksu, vēlējāmies radīt vidi, kurā neskartā lauku ainava, senatnīgais muižas parks un miers mijas ar izcilu komfortu. Šobrīd ANNAS HOTEL Jums piedāvā mūsdienu dzīvesveida prasībām piemērotu vidi ar senatnes elpu un steidzīgam pilsētniekam, iespējams, neaptveramu, bet tik ļoti nepieciešamu mieru un klusumu. Mums pašiem šeit patīk un patiesi ceram, ka patiks arī Jums. Gaidām Jūs ciemos!

 

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu