Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Ēvažu dabas taka

Garums: 0,6 km (vienā virzienā)

 

Taka Jūs vedīs līdz Ēvažu stāvkrastam, kas slejas iespaidīgu 8–15 metru augstumā virs pludmales. Nokāpjot lejā pludmalē pamanīsiet, ka smiltis ir mitras. Tas ir pateicoties Bažu purva ūdeņiem, kas infiltrējas zemes virskārtā un virspusē izplūst tieši Ēvažu pludmalē. Pateicoties šiem mitruma apstākļiem šajā pludmalē atrodams Latvijā rets abinieks – smilšu krupis.

www.daba.gov.lv

 

 

Dabas taka sākas šosejas Rīga–Kolka (P 131) malā pie Slīteres parka robežas ar brūno norādi “Ēvažu stāvkrasts” un iepazīstina ar vienu no retajiem Rīgas jūras līča stāvkrastiem – Ēvažu stāvkrastu, kas ir 8–15m augsts. Maršruts pa taku turp un atpakaļ (ar pludmales apskati) aizņems 1,2 km. Takas tālākajā punktā labiekārtota skatu platforma un kāpnes uz liedagu. No kraujas augšmalas paveras lieliska jūras panorāma. Pa kāpnēm iespējams nokāpt līdz pludmalei, kas vētru laikā pazūd viļņos. Pateicoties Bažu purva ūdeņiem, kas infiltrējas zemē un izplūst Ēvažu pludmalē, liedaga smiltis ir mitras.

www.kurzemesregions.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu