Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Sventes ezers

Sventes ezers ir ezers Daugavpils novada Sventes pagastā. Gultne smilšaina, akmeņaina, dūņaina. Krasti gan lēzeni, gan stāvi, smilšaini. Dabas liegums "Sventes ezera salas". 1964. gadā regulēta ezera izteka Pakrāce, rezultātā ūdens līmenis krities par 0,5 m. 3 salas ar kopējo platību 4,2 ha Višņu sala (1,7 ha), Linarta sala (0,6 ha) un Sļapkinas sala (0,5 ha, savienojusies ar krastu) un neliela saliņa 0,06 ha.
lv.wikipedia.org


Atrodas Ilūkstes paugurainē, 137 m vjl., Daugavpils novada Sventes pagastā (dienvidu gals – Medumu un Kalkūnes pag.). Sventes ezers ietilpst Augšzemes aizsargājamo ainavu apvidū un kopā ar apkārtējo ainavu veido dabas parku.

Sventes ezers ir Latvijas 10 dziļāko ezeru skaitā (arī ūdens tilpums liels – 57,3 milj. m3). Tas ir līčains un izcili ainavisks ezers. Tā 3 salas (D galā) ir botānisks liegums. Ezera krasti augsti. Dienvidaustrumu daļā iztek Laucesas pieteka Pakrāce. Sventes ezera mazā baseina dēļ tā ūdens pilnībā apmainās 1 reizi 1617 gados. Sventes ezerā mīt līdakas, asari, raudas, plauži, līņi, sīgas, karpas.
www.visitdaugavpils.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu