Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Kalnezers

Kalnezers (Lejaslāču ezers, Kalnu ezers) atrodas Talsu novada, Lībagu pagastā, Talsu pauguraines teritorijā. Vidējais dziļums ir 3.1 metri, bet maksimālais dziļums – 8.6 metri.
www.ezeri.lv


Kalnezers (Lejaslāču ezers) – apaļas formas ezers ar aizaugušiem, grūti pieejamiem krastiem. Ezerā nav novērota ūdens ziedēšana, ūdens krāsa ir dzeltenzaļa, Seki caurredzamība ir 3 metri (apsekojums 12.06.2013). Ezera krastā atrodas dzīvojamā ēka un saimniecības ēkas. Šeit atrodas vienīgā izkoptā vieta, no kuras var piekļūt ezeram. Iespējams, ka senāk ir bijusi piesārņojuma noplūde no fermas.

 

Piekrastē, visapkārt krastam, ir daudzveidīgas augu sabiedrības, visas raksturīgas aizaugošiem, eitrofiem ezeriem. Virsūdens veģetācijas joslā  sastopamas nelielas parastās niedres (Phragmites australis) un ezera meldra (Scirpus lacustris) audzes, vietām – augu sabiedrības ar dominējošām sugām uzpūsto grīsli (Carex rostrata) un smaržīgo kalmi (Acorus calamus). Aizaugot ezeram veidojas arī augu sugām bagātas slīkšņas (25 % no krasta līnijas). Slīkšņās ir sastopami grīšļi (Carex spp.), purva vārnkāja (Comarum palustre), parastā zeltene (Lysimachia vulgaris), trejlapu puplaksis (Menyanthes trifoliata), parastā niedre (Phragmites australis), parastā purvpaparde (Thelypteris palustris), augstais grīslis (Carex elata), platlapu vilvālīte (Typha latifolia). Ezerā peldlapu joslā dominē dzeltenā  lēpe (Nuphar lutea), vietām peldošā glīvene (Potamogeton natans). Pie krastiem reti atrodams mazais ūdenszieds (Lemna minor).
www.daba.gov.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu