Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Jumurdas ezers

Jumurdas ezers ir ezers Madonas novada Jumurdas pagastā, uz austrumiem no Jumurdas ciemata. Ietek Sārtupīte un iztek Andrupīte uz Pakšēnu ezeru. Ezerā atrodas 5 salas ar to kopējo platību 2,96 ha. Visām salām doti koku nosaukumi: Egļu sala, Liepu sala, Bērzu sala, Alkšņu sala un Kārklu sala.

Ezera dibena struktūra ir mainīga, piekrastēs un sēkļos – smilšains, granšains, oļains, akmeņains, savukārt dziļumos un dažos līčos – dūņains. Ezera krasti ir zemi un lēzeni. Ezerā un tā krastā aug: niedres, meldri, kosas, pameldri, vilkvālītes, puplakši, kalmes, dzeltenās lēpes (maz), baltās ūdensrozes, glīvenes (peldošās, spožās, skaujošās), elodejas. Mīt zivis: līdaka, plaudis, zutis, karūsa, sapals, asaris, vēdzele, rauda, rudulis, ķīsis, nelielā skaitā sastopami arī vēži.

Ezera rietumu krastā atrodas atpūtas komplekss.

 

Jumurdas ezers
 Platība  1,77 km2
 Vidējais dziļums  2,7 m
 Lielākais dziļums  4 m
 Augstums v.j.l.  186,6 m
 Izteka  Andrupīte
 Baseina valstis  Latvija
 Salas  5
 Apdz. vietas krastos  Jumurda

  lv.wikipedia.org

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu