Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Bezdibeņa ezers

Bezdibenis (arī Bezdibeņa ezers, Kalnansu Bezdibenis) ir purva ezers Kuldīgas novada Kabiles pagastā. Izvietojies pagasta dienviddaļā Kalnansu purvā. Ezera krastā ierīkota dabas taka, atpūtas vieta. Bezdibeņa dienvidrietumu krastā ir Polīšupes iztece uz Ēdu (Šķēdi).

 

Atrodas – Latvija, Kuldīgas novads, Kabiles pagasts
Platība – 3,0 ha
Lielākais dziļums – 12,0 m
Augstums v.j.l. – 90,0 m
Izteka – Polīšupe
Lielbaseins – Ventas

 

lv.wikipedia.org

 

Kalnansu purvs un Bezdibenis

Nepilnus piecus kilometrus uz dienvidiem no Kabiles atrodas Kalnansu purvs ar Bezdibeņa aci viducī. Ezers un purvs atrodas 90 m virs jūras līmeņa. Kalnansu purvs ir tipisks augstā purva paraugs un kā tāds aizsargājams tāpat kā apkārtējā zona (kopumā ap 30 ha), kas pilnībā aizliedz saimniecisko darbību. Pirms Otrā pasaules kara Kalnansos nelielā apjomā tikusi iegūta kūdra, briketes žāvētas uz īpašiem, no egļu kārtīm veidotiem rāmjiem, virs kuriem uzbūvēts jumtiņš. Dabas objekta īpašniece ir a/s Latvijas Valsts meži, tā parūpējusies, lai koka laipa apvītu Bezdibeņa ezeriņu (platība 3 ha) un tūristi sausām kājām varētu izbaudīt purva īpašo skaistumu. Pie ezera var nokļūt no autoceļa, šķērsojot meža nogabalu, kas ar līkloču takām un neparasto reljefu atgādina īpaši veidotu pastaigu parku.

Cilvēki no tuvas un tālas apkārtnes vienmēr ir zinājuši, ka šim purva ezeram ir ļoti mīksts un ārstniecisks ūdens. Nostāsti vēsta, ka te nauda žāvējoties, arī raganas esot redzētas, un it kā pat senas publikācijas vēstījušas, ka tas varētu būt dziļākais Latvijā, sasniedzot 93117 metru. Kāda sena teika vēsta, ka Bezdibeņa ezers pazemē savienojas ar kādu citu ezeru. Latvijas Dabas retumu krātuves dotā precīzā eholote tomēr rādīja, ka Kalnansu ezera dziļums izrādījās tikai 67 metri (līdz 12 m) ar vēl aptuveni uz pusi tik dziļu dūņu slāni.

Lai ezera un purva apskati padarītu ērtāku un drošāku, apkārt ūdenim izveidota 670 metru gara laipa. Turklāt šī ir īpaša laipa plata un ērta, lai pa to varētu braukt ar bērnu ratiņiem un pārvietoties ratiņkrēslā.
kabile.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu