Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Akacis, ezers Slokas purvā

Akacis atrodas Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā, Ķemeru nacionālā parka dabas lieguma zonā pie Vecā ceļa, kas ved no Kūdras un sasniedz Dūņu ceļu netālu no Slokas ezera putnu vērošanas torņa. Vidējais dziļums ir 0.8 m, maksimālais – 1.1 m. Spoguļa laukuma platība 14.9 hektāri. Attālums līdz Kūdrs dzelzceļa stacijai 1,8 km, līdz Slokai  3 km. Ezerā  mīt karūsas, līdakas un līņi.
Akaci ieskauj mežs, krasti viegli pieejami. Ap lielāko ezera daļu caur mežu ved taka. Bet dienvidu galā, kur uz rietumu pusi ir neliels līcītis, tā pārtrūkst. Tad jāiet cauri virsājiem un leknu vaivariņu audzēm, līdz kamēr tālāk ezera rietumu pusē atkal var uziet uz meža takas. Krastos ir augstā purva veģetācija. Dienvidu galā pie līcīša plašas vaiavariņu un viršu audzes un pavisam sīkas priedītes. Rietumu pusē vietumis tipiska purva veģetācija ar sfagnu sūnām un dzērvenājiem. Tur priedītes nedaudz lielākas. Ezera dienvidu gals un līcītis arī pārpurvojas – aizaug ar ciņu zālēm, sfagnu sūnām un dzērvenājiem. Pārējos ezera krastos meža veģetācija ar kokiem un zemsedzē augošajiem viršiem, andromedām, vaivariņiem, mellenājiem sniedzas līdz pat ūdenim.
Ezera ainava interesanta, un tas ir viegli pieejams apskatei.

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu