Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Sventes ūdensdzirnavu drupas

1976 www.zudusilatvija.lv

Netālu no Sabiles, aiz Virbupes ietekas Abavā, atradušās 1909. gadā celtas dzirnavas, kuru īpašnieks bijis Ādolfs Štrauss. Dzirnavas bijušas 3-stāvu ēka un darbojušās no 1910. līdz 1962. gadam un apkalpojušas 250 apkārtējās saimniecības. Bija paredzēts ierīkot arī vilnas vērptuvi, krāsotavu un sīrupa fabriku. Lepnās dzirnavas bija projektētas īpašas, ar sešiem stūriem. Arī pats saimnieks ir bijis savādnieks, visu darījis citādi nekā pārējie. Vēlāk gan izrādījies, ka sešstūru ēkā nevar ievietot standartiekārtas un tas apgrūtinājis saimniecisko darbību. Tagad no dzirnavām vairs pāri palikušas tikai drupas.

Iemesls, kāpēc šeit brauc tūristi, ir trošu ceļš pāri Abavai jeb tā sauktais ”trulītis”  – gaisa tramvajs. Agrāk “trulīti” izmantojuši kā ierīci, lai vieglāk varētu pārvest miltus uz otru Abavas krastu.
manasvietas.blogspot.com

Adrese: Talsu novads, Abavas pagasts, "Sventes"
Tālr.: 26321906

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu