Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Šķērstu jeb Sveķu vējdzirnavas

Šķērstu jeb Sveķu vējdzirnavas celtas 20. gadsimta sākumā. Vējdzirnavu sienas būvētas no sarkanajiem ķieģeļiem un sienu biezums ir 75 cm. Vējdzirnavas ir pamestas un lēnām sagrūst.

Dzirnavu konstrukcija, to iekārtas un detaļas, kas tika veidotas un pārbaudītas gadsimtu gaitā, bija masīvas, bet dzirnavu ēku arhitektoniskais veidojums – vienkāršs un racionāls. Dzirnavas bija novada lepnums un atdzīvināja tālaika lauku ainavu, un arvien atgādina par aizgājušo gadu godību lauku teritorijās. Lai arī no kuras puses iebrauktu Stelpes pagastā, ceļiniekus allaž ir sagaidījušas vējdzirnavas – Ķiru, Šķērstu jeb Sveķu, Kāravu, agrāk – Strazdu.

Šodien Latvijā ir saglabājušās salīdzinoši nedaudz vējdzirnavu, galvenokārt saglabājušās mūra konstrukcijas, un tikai dažas no vējdzirnavām joprojām ir darba kārtībā.
www.geocaching.com

 

 

 

 

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu