Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Burtnieku vējdzirnavas (Kalndzirnavas)

Burtnieku (kalna) vējdzirnavas atrodas atrodas pie Burtniekiem, Dzirnavkalnā, no kurienes paveras plašs skats uz apkārtni un Burtnieku ezeru. Kalna vējdzirnavas celtas holandiešu stilā, ir bijis visizplatītākais vējdzirnavu tips 18. gs beigās – 19. gadsimtā. Šāda tipa vējdzirnavas piederēja pie lielas jaudas dzirnavām.Burtnieku vējdzirnavas atrodas Burtnieku pagasta Dzirnavu kalnā. Tās ir 1814. gadā celtas holandiešu tipa lieljaudas vējdzirnavas.
 
Pie dzirnavām izveidota skatu vieta un izvietota informācija par vējdzirnavu vēsturi un apkārtējo ainavu. Ikvienam ir iespēja baudīt skaisto ainavu, plašo panorāmas skatu uz Burtniekiem un teiksmaino ezeru.

Patīkamus mirkļus radīs ikviens – pieturas punkts ekskursantu grupai, atelpa velosipēdistam, sakopta vieta gājējiem un nūjotājiem vai skaists fotomirklis kāzu dienā. Vējdzirnavu ēka ir nozīmīgs kultūrainavas elements, ko nākotnē iecerēts veidot kā tikšanās un izziņas kultūrvietu.
www.visit.valmiera.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu