Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Viļķenes pareizticīgo baznīcas drupas

Viļķenes (Pērnigeles) Odigitrija Dievmātes pareizticīgo baznīca bija Latvijas pareizticīgās baznīcas dievnams Limbažu novada Viļķenes pagastā uz ziemeļrietumiem no Viņķeles, valsts autoceļa V141 (Radziņi–Viļķene–Ķirbiži) malā.

Pareizticīgo draudze dibināta 1848. gadā. Baznīcas un skolas telpas draudze iesākumā īrēja. 1869. gadā tika uzcelta tipveida baznīca pēc Roberta Pflūga projekta. Līdz 1920. gadam tā saucās Pērnigeles baznīca. Pašreiz baznīca pussagruvusi.
lv.wikipedia.org

 


Draudzi nodibināja 1848. gadā. Līdz 1869. g. draudze īrēja baznīcas un skolas telpas Vecmuižā un Meķē (Mežciems). Baznīcu uzcēla 1869. g. pēc 19. gs. otrās puses tipveida projekta (arhit. R. Pflūgs), tas veidots atturīgi, bez tradicionālās pareizticīgo greznības. Līdz 1920. gadam saucās Pērnigeles baznīca. No 1874. līdz 1877. gadam uzcēla skolas ēku un sprediķotāja māju. Ansamblis – baznīca, skola, sprediķotāja māja, dzīvojamās un saimniecības telpas – 19. gs. vidū bija raksturīgs pareizticīgo lauku draudzēm Vidzemē.

Pašreiz baznīca pussagruvusi. Dievkalpojumi notiek blakus esošajā draudzes ēkā.
www.vilkene.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu