Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Vecauces luterāņu baznīca

Akadēmijas iela 1, Vecauce
Mob.t.: 28849204
E-pasts: ekantate@inbox.lv

Vecauces evaņģēliski luteriskā baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Baznīca pirmo reizi uzcelta kā koka būve 1667. gadā, bet pēc zibens spēriena 1729. gadā tā nodega. Mūra baznīca celta 1744. gadā, savukārt 1866. gadā Mēdemu valdīšanas laikā baznīcu paplašināja līdz 500 sēdvietām, izgatavoja jaunu altāri, kanceli un uzstādīja Liepājas ērģeļmeistara Kārļa Hermaņa būvētas ērģeles. Altāris, kancele un sakristejas durvis ir vienots neogotiskā stilā būvēts ansamblis.

Baznīcas apmeklētājiem tiek piedāvāts:

  • interesants stāstījums par baznīcas vēsturi un mūsdienām;
  • aizdegt svecīti, lūgt par sevi, tuviniekiem, mūsu zemi, tautu un pasauli;
  • apskatīt baznīcas zvanu un Auces panorāmu no baznīcas torņa;
  • apskatīt izstādi „Auce pirmās Latvijas brīvvalsts laikā”;
  • Mākslas telpā apskatīt baznīcas bibliotēku un Baznīcas grāmatas (pirmās Latvijas brīvvalsts laiks – 1918.-40.g.,vācu laiks, padomju laiks un šodiena);
  • klausīties klasisko, garīgo mūziku pie tējas vai kafijas tases;
  • apskatīt Vecauces pils īpašnieka grāfa Mēdema un viņa dzimtas kapavietu;
  • Dievkalpojumi katru svētdienu plkst.14.00.

www.auce.lv

 


Vecauces evaņģēliski luteriskā baznīca ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas baznīca, kas atrodas Auces novada Vecauces pagasta Vecauces ciemā, kas faktiski saplūdis ar Auces pilsētu.

Visām trim Aucēm (Lielaucei, Jaunaucei un Vecaucei) sākumā bijusi viena baznīca, kas, domājams, atradusies Vecauces muižas teritorijā. Tā kā Vecauces vārds ir hercoga Gotharda Ketlera 1567. gada recesā par baznīcu celšanu, jāpieņem, ka baznīca tai laikā nav vairs bijusi lietojama. 1573. gadā Vītiņos sapulcējušies apkārtējo muižu īpašnieki un nolēmuši celt baznīcu, kas arī uzcelta. 1729. gada 18. jūlijā baznīcas tornī iespēra zibens un baznīca nodega. 1744. gadā tika uzcelta jauna baznīca no akmeņiem ar torni. 1866. gadā baznīca paplašināta. Pirmā Pasaules kara laikā baznīca cieta minimāli, tomēr tika aizvests zvans un izpostītas ērģeles. 1932. gadā tajā ierīkoja elektrisko apgaismojumu. Iesākumā Vecauces baznīca bija Lielauces baznīcas filiālbaznīca, un tikai 1935. gadā Vecauces draudze atdalījās no Lielauces. Baznīcas ēka cieta Otrā pasaules kara laikā, jo Sarkanā armija baznīcas telpās ierīkoja kalēju darbnīcu (pēc citām ziņām hospitāli). Kara laikā pazuda baznīcas altārglezna "Jēzus uz jūras". 1947. gadā baznīcu izremontēja un atsākās dievkalpojumi. Solus nodedzināto vietā aizņēmās no Dubultu baznīcas, bet baznīcas tornī tika uzvilkts Ķērkliņu baznīcas zvans.
lv.wikipedia.org

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu