Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Valtaiķu luterāņu baznīca

Jau 1792. gadā tika uzcelta mūra baznīca, kas ārēji ir salīdzinoši vienkārša, līdzīga daudzām citām Kurzemes baznīcām.

Valtaiķu luterāņu baznīca ir ievērojama dēļ savām skaistajām un smalki izstrādātajām 15 vitrāžām, kuras barons fon Manteifelis 20. gs. sākumā pēc Vilhelma Purvīša metiem pasūtījis Itālijā. Ap altāri izvietotas 4 vitrāžas, kas vēsta par bruņinieku tikumiem – drošsirdību, dievbijību, žēlsirdību un labdarību. Pārējās vitrāžas ataino notikumus no Jaunās derības.

Viens logs izmaksājis 700 zelta rubļu, salīdzinājumam – viena govs maksāja 3 zelta rubuļus.

Baznīcai ir grezns klasicisma stila interjers ar rokoko elementiem. Altārgleznas „Golgāta” (1833) autors ir Johans Lēberehts Eginks.

Valtaiķi, Laidu pagasts, Kuldīgas novads
Baznīcas apskate: 29896339
visitkuldiga.com

 


Valtaiķu luterāņu baznīca uzcelta 1792. gadā. Interjers klasicisma stilā ar rokoko elementiem. Altāri un kanceli veidojis J. Konrāds. Altārgleznu "Golgāta" 1833. gadā zīmējis J. L. Eginks. Baznīcas ērģeles pagatavojis K. Bitners 1855. gadā. 15 vitrāžas izgatavotas 20. gadsimta sākumā ar V. Purvīša starpniecību, domājams, Minhenes meistaru darbs. Altāra apsīdas logu vitrāžās attēlotas bruņniecības tikumu alegorijas, pārējās 11 atainoti Jaunās derības notikumi.
www.zudusilatvija.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu