Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Ugāles pareizticīgo baznīca

Ugāles Sirdsskaidrā Radoņežas Sergeja pareizticīgo baznīca


Ugāles sv. sirdsskaidrā Radoņežas Sergija baznīca
Ugāles pareizticīgo baznīca, Ugāles pag., Ventspils nov., LV-3615
Tālrunis: 20302949


2004. gada 28. aprīlī Ventspils rajona Ugāles svētā sirdsskaidrā Radoņežas Sergija baznīcā izcēlās ugunsgrēks. Pilnībā gāja bojā dakstiņu jumts, zvanu tornis un telpas ēkas otrajā stāvā, kurās dzīvoja draudzes locekļi Natālija Jučinska un Laimonis Leiguts. Viņi vispirms glāba ikonas, bet pašu mantas gāja bojā ugunsgrēkā. Ar daudzu draudzes locekļu palīdzību, kuri tobrīd atradās netālu, un atbraukušo ugunsdzēsēju palīdzību, ugunsgrēks tika nodzēsts. Baznīca tika izglābta, bet caur izdegušajiem caurumiem griestos varēja redzēt debesis. Baznīcas piederumus pārnesa uz citu draudzei piederošu māju, bet galvenais baznīcas svētums – Dievmātes ikona „Patiesi pienākas”, kuru 1894. gadā Ugāles baznīcai gleznoja un dāvināja svētā Atona kalna mūki laikā, kad baznīcā kalpoja priesteris Aleksandrs Kalniņš, tika aizvesta uz Liepājas sv. Nikolaja jūras katedrāli.

Ar Dieva palīdzību un daudzo labdaru atbalstu izdevās salabot jumtu, zvanu torni un izremontēt baznīcas iekštelpas, un 2006. gada 17. jūnijā ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību, Liepājas apriņķa prāvests kopā ar priesteri Igoru Trofimovu, klātesot daudziem dievlūdzējiem, veica baznīcas iesvētīšanu. Un pēc divu gadu pārtraukuma Ugāles sv. sirdsskaidrā Radoņežas Sergija baznīcā tika kalpota pirmā Dievišķā liturģija pēc ugunsgrēka.
www.pravoslavie.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu