Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Sv. Pestītāja anglikāņu baznīca

Rīgā Anglikāņu ielā 2 atrodas Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīca celta 1857.1859. gadā, arhitekts Johans Daniels Felsko, uz bijušo pilsētas vaļņu Pauļa bastiona.


Sv. Pestītāja anglikāņu baznīca celta no 1857.1859. gadam pēc arhitekta J. D. Felsko projekta bijušo Paula bastionu vietā. Baznīca bija paredzēta angļu tirgotāju vajadzībām, kuri līdz tam savus dievkalpojumus noturēja Reformātu baznīcā. Pēc 1891. gada tautas skaitīšanas datiem, Rīgā bija 180 anglikāņi. 1938. gadā starp Latvijas evaņģēliski luterisko baznīcu un Anglijas baznīcu tika noslēgts konkordāts.

Anglikāņu baznīca celta neogotikas formās, tās apdarē izmantots sarkanais ķieģelis. Baznīcas vienjoma zāli sedz apmestas koka konstrukcijas. Altāra telpa sadalīta divās daļās ar asimetriski novietotu kolonnu. Interjera iekārtojumā izmantoti koka paneļi. Baznīca ir daļēji restaurēta, kopš 1972. gada tur atradies Rīgas Politehniskā institūta studentu klubs.

1992. gadā ASV luterāņu mācītājs Ardens Haugs izveidoja anglikāņu draudzi, kas formāli bija pakļauta Latvijas evaņģēliski luteriskajai baznīcai.

1995. gadā par draudzes mācītāju kļuva Juris Cālītis. Viņa vadībā draudze 1998. gadā pievienojās Anglikāņu Baznīcas Eiropas–Gibraltāra diecēzei.
www.citariga.lv


Anglikāņu Svētā Pestītāja Draudze Rīgā
Anglikāņu iela 2, Rīga, LV-1050

Baznīcas kanceleja
Atvērta otrdienās (Anglikāņu ielā 2) no plkst. 17 – 19
Tālrunis: 67222259

www.anglicanriga.lv

 


Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīca ir Anglikāņu baznīcas dievnams Anglikāņu ielā 2a, Rīgā.

Baznīca tikusi celta no 1853. līdz 1859. gadam ar pārtraukumu pēc Johana Daniela Felsko projekta.

Anglikāņu baznīcas celšana tika uzsākta 1853. gadā, tomēr nākamajā gadā tikuši pārtraukti Krimas kara dēļ. 1857. gadā tie atsākās ar svinīgo baznīcas pamatakmens ielikšanu, to paveica Lielbritānijas konsuls R. L. Svifts. Baznīca tika celta neogotikas stilā no sarkanajiem ķieģeļiem, no kuriem lielākā daļa ar citiem celtniecības materiāliem (tai skaitā smilšakmeni) tika vesti no Anglijas. Celtniecība tika pabeigta 1859. gadā, anglikāņu bīskaps V. Dž. Trovers iesvētīja baznīcu Svētā Pestītāja godam. Anglikāņu baznīca ir halles tipa vienjoma ēka.

Baznīca bija paredzēta Rīgā dzīvojošajiem angļiem, kas līdz tam apmeklēja Reformātu baznīcu. Daļu no iekārtas priekšmetiem baznīcai dāvināja Ārmistedu ģimene. Šī ir vienīgā neogotikas stilā celtā baznīca Rīgā, kam torņa smailes pakājē ir arkbutāni. Tikusi izmantota kā skaņu ierakstu studija labās akustikas dēļ.

Kopā ar jūrnieku klubu veido Anglikāņu baznīcas un jūrnieku kluba kompleksu, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.
lv.wikipedia.org

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu