Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Struteles luterāņu baznīca

Struteles luterāņu baznīca celta 1644.–1645. gadā, atjaunota 1883. gadā. Baznīcā kristīts "Dainu tēvs" Krišjānis Barons. Dievkalpojumi baznīcā notikuši līdz 1962. gadam, tad tā pamesta un izpostīta. Atjaunota 20. gadsimta 90. gados.

 

Dievkalpojumi notiek: svētku dienās
Struteles baznīcā, Strutele, Jaunpils novads, LV-3143
zudusilatvija.lv

 


1964. gadā baznīcu apmeklējis arī novadpētnieks Žanis Skudra un par to raksta savā grāmatā “Okupētās Latvijas dienas grāmata”: “Bēdīgi ir ar Struteles baznīcu. Pirms pusotra gada tā slēgta, un tagad pilnīgi izpostīta. Torņa jumts caurs, krusta vairs nav. Ģērbkambarī laikam kāds dzīvo, jo durvīm priekšā piekaramā atslēga. Iekšpusē solu starpā sagānīts, bet starp dažiem soliem sakrauts siens, kur, var redzēt, kāds ir gulējis. Turpat nolikti arī daži darba rīki – dakša, grābeklis un pat spīļu arkls. Pie altāra uzlauzta grīda, tur kāds interesējies par baznīcas pagrabu. Ārpusē pie baznīcas krusti un pieminekļi salauzti un izmētāti. To visu redzot, man kaklā sakrājas rūgtuma kamols un norit pa asarai. Pieeju pie altāra, noskaitu lūgšanu un tad atstāju šo posta vietu.”
manasvietas.blogspot.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu