Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Strazdes luterāņu baznīca

Strazdes luterāņu baznīca celta no 1591. gada līdz 1596. gadam, tā ir viena no vecākajām Kurzemē. Altāris no 1664. gada. Baznīcas tornis celts 1872. gadā.
www.zudusilatvija.lv

Strazdes baznīca – īsts baznīcu arhitektūras šedevrs. Viena no retajām Kurzemes baznīcām, kuras vienkāršajā, tautas koka arhitektūrai radniecīgajā koncepcijā iekļaujas gan gotikas, gan agrīnā baroka stila iezīmes. Celtnes apjomi saglabājušies bez ievērojamām pārbūvēm. Vienīgi ieejas portāls, kā arī torņa frontoni un koka daļa attiecināmi uz 19. gs. Ar proporciju vienotību un atturīgo dekoru celtne ir īpatnēji harmoniska un labi iekļaujas apkārtējā ainavā. Iekštelpās līdzās lietuviešu mākslinieka P. Kalpoka altārgleznai «Kristus» (1904) ievērību pelna arī divi 1612. gadā no koka darinātie baznīcēnu soli ar dekoratīvajiem gliemežnīcu galiem. Uz baznīcas zvana (1890) ir uzraksts ar gadskaitli “1591”. 1885. gadā darinātās ērģeles ir Jēkabpils ērģeļu būvētāja Mārtiņa Krēsliņa darbs.
www.talsitourism.lv


Strazdes draudze
Adrese:    Strazdes pag., Talsu raj., LV-3291
Dievkalpojumi:    mēneša 1., 3. svētdienā 11:00
Kalpo:    Mācītājs Valdis Podziņš
Kontakti:    Tālr. 29171129; podzins.valdis@gmail.com

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu