Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Skaņkalnes pareizticīgo baznīca

Skulberģu baznīca jeb Skaņkalnes pareizticīgo baznīca

 

Skaņkalnes pagastā, lielu koku ieskauta un no tālienes labi pamanāma, nu jau vairāk nekā simt gadu slejas Skulberģu (Skaņkalnes) pareizticīgo baznīca. Tās pamatus 1897. gadā iesvētījis pareizticīgo arhibīskaps. Baznīca celta no skaistiem, kaltiem akmeņiem. Kā vēsta Reiņa Cukura hronika, celtne izmaksājusi 12 350 sudraba rubļu, kurus piešķīris cars Nikolajs otrais. Tā bijusi gatava un iesvētīta 1898. gadā.

Pie baznīcas esot bijusi arī skola krievu bērniem, kurā, lai apgūtu krievu valodu, laisti arī vairāki latviešu bērni. Tā kā apvidū bija ļoti maz pareizticīgo, tad šo skolu apmeklēja galvenokārt luterāņu bērni.

1936. gadā baznīca apzagta, nozagtas sudrablietas, drānu gabali (diakona mētelis, altāra priekškarus u.c.) un 400 sveces. Zaglis ir bijis tik pārdrošs, ka nozieguma vietā uz baznīcas sienas ir atstājis uzrakstu „Dievs ir devis, Dievs ir ņēmis.”

1961. gadā pareizticīgo baznīca slēgta. Pašlaik tās interjers pilnībā zaudējis agrāko greznību, tomēr celtne no ārpuses joprojām ir skaista un apskates vērta.

Skulberģu baznīca ir vietējas nozīmes kultūrvēstures piemineklis.
old.mazsalaca.lv
www.mazsalaca.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu