Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Saukas Evaņģēliski luteriskā baznīca

Braucot pa Saukas ezera ziemeļu krastu, koku ieskauta redzama Saukas luterāņu baznīca. Mūsdienās esošais ir trešais dievnams šajā vietā. To atklāja 1827. gadā un tas apskatāms no ārpuses.
visit.jekabpils.lv

 


Saukas Evaņģēliski luteriskā baznīca ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) dievnams Sēlijā. Tā ietilpst Daugavpils diecēzes Sēlpils iecirknī.

Vēsture
Senākā Saukas baznīca celta Saukas ezera ziemeļu krastā pirmā Kurzemes un Zemgales hercoga Gotharda Ketlera laikā 1567. gadā. Gan pēc Poļu-zviedru kara 1636. gadā, gan pēc nopostīšanas Lielā Ziemeļu kara laikā 1725. gadā Saukā atkal uzcēla jaunu koka baznīcu. 1805. gadā koka baznīcu nojauca un 1825. gadā sāka celt mūra baznīcu.

Pēc 1865. gada gar baznīcas sienām uzbūvēja balkonu un kanceli, uzbūvēja tagadējās ērģeles un izgatavoja altāri ar apustuļu Pētera un Pāvela tēliem. 1868. gadā atklāja altāra gleznu "Jēzus pie krusta ar Mariju un Jāni" (Jūliuss Dērings), 1873. gadā baznīcas tornī uzvilka zvanu.

Pirmā pasaules kara laikā kopš 1915. gada baznīca atradās vācu karaspēka okupācijas zonā, zvanu evakuēja uz Novgorodu. 1933. gadā baznīcas jumtu malu pārklāja ar cinkoto skārdu. Pēc Otrā pasaules kara baznīcu vairākkārt izdemolēja.
lv.wikipedia.org

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu