Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Salgales baznīcas drupas

Pirmā baznīca uzbūvēta 1567. gadā, kura nokalpojusi vairāk kā 130 gadu. Baznīca bijusi itin laba, ar sarkanu jumtu, pa pusei ar akmeņiem izbruģēta.

Hercogs Ferdinands lika būvēt jaunu mūra baznīcu. 1711. g. tā tika pabeigta, bet interjera un iekārtas izbūves darbi vēl ilgi turpinājās.

1712. g. tika iebūvētas Ventspils ērģeļmeistara Karla Rāvemana darinātās ērģeles, bet 1722. g. uzstādīja Ventspils kokgriezēja J. Mertensa darināto baznīcas iekārtu-baroka altāra retablu, kanceli un ērgļu prospektu. Greznie kokgriezumi Salgales baznīcu padarīja par vienu no krāšņākajām hercogistes lauku baznīcām.

1796. g. ugunsgrēkā gāja bojā baznīcas tornis.

1808. g. tiek veikts lielāks remonts, bet 1866. g. to pārbūvē un uzceļ jaunu torni.

1883. g. altārī ievietoja divas J. Dēringa gleznas. 1891. g. draudze pārdeva vecās ērģeles un ērģeļu prospektu.

1907. g. piebūvē jaunu sakristeju.

1. pasaules kara laikā baznīca diezgan izpostīta, taču pēc kara  draudze salaboja jumtu un ērģeļmeistars Herberts Kolbe iebūvēja jaunas ērģeles.

2. pasaules kara laikā tiek sagrauts baznīcas tornis, jumts, griesti, bet baznīcas iekārta palika gandrīz neskarta, taču to 20. gs. 50. gados izlaupīja un izvazāja vietējie iedzīvotāji. Baznīca ir drupās.
www.ozolnieki.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu